Kęcka Akademia Siatkówki - III runda rostrzygnięta

 

22 stycznia 2015r. w sali ZSG 2 Kęty odbyła się przedostatnia runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje ZSG nr 1 i 2 w Kętach oraz zespoły z ZSG Nowej Wsi i Porąbki. W zawodach wystartowało ogółem 13 drużyn dziewcząt i 6 chłopców, łącznie 60 uczestników.

 

Dziewczęta podzielono na 3 grupy, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Najlepsze zespoły z grup zagrały o miejsca I-III, a kolejne w klasyfikacji o dalsze miejsca. Pojedynki w grupach były niezwykle wyrównane i w większości grup dopiero stosunek małych punktów zadecydował o końcowym miejscu. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł I zespól ZSG 2 Kęty w składzie Aleksandra Kula, Anna Drabińska i Emilia Szłapa pokonując w walce o złoto drużynę z Nowej Wsi (G. Michałowska, S. Adamczyk, D. Olbrzymek) i II zespół ZSG 2 Kęty (S. Rozner, N. Smolarek, M. Drabczyk).

W kategorii chłopców wystartowało 6 drużyn, które zagrały systemem ,,każdy z każdym”. W grupie chłopców po raz drugi zwyciężył zespół ZSG 2 Kęty w składzie Mikołaj Haręża, Patryk Białek, Jan Ciuchta i Jakub Jasiński, na II m uplasował się zespół ZSG 1 Kęty (A. Kot, A. Moskal, F. Marek, Sz. Nikiel), a III m wywalczyli chłopcy z Porąbki (J. Ring, M. Gibas, Sz. Kaspera).

19 marca odbędzie się ostatnia, finałowa runda, na której odbędzie się podsumowanie całorocznych zmagań. Nagrodzone zostaną najlepsze zespoły oraz szkoły, które w klasyfikacji zdobędą najwięcej punktów. Na turnieju tym podpisany zostanie Akt Inauguracyjny kęckiej Akademii Siatkówki, przybędzie też przedstawiciel z ramienia PZPS.

KLASYFIKACJA NAJLEPSZYCH ZESPOŁÓW KLAS V-VI PO TRZECH RUNDACH:

DZIEWCZĘTA :

I m – ZSG 2 Kęty I (A. Kula, M. Raj, W. Królicka, A. Drabińska) – 45 pkt

II m –ZSG 2 Kęty II (S. Rozner, N. Smolarek, B. Hrapkowicz, M. Drabczyk)- 23 pkt

III m –ZSG Nowa Wieś (G. Michałowska, S. Adamczyk, D. Olbrzymek)-22 pkt

 

CHŁOPCY :

I m – ZSG 1 Kęty (A. Kot, Sz. Nikiel, F. Marek, A. Moskal) – 36 pkt

II m –ZSG 2 Kęty (M. Hareża, P. Białek, H. Koniorczyk)-30 pkt

III m –ZSG 2 Kęty (J. Żurek, J. Ciuchta, F. Żurek)-24 pkt

 

 

Copyright 2011 Kęcka Akademia Siatkówki - III runda rostrzygnięta. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free