CZWARTOKLASIŚCI NA TURNIEJU AKADEMII MINISIATKÓWKI

W dniach 10 i 12 grudnia w sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbyły się turnieje mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Tym razem w zawodach wzięli udział najmłodsi adepci siatkarskiej sztuki, mianowicie uczniowie klas IV szkół podstawowych z Nowej Wsi, Porąbki, SP 1 i SP 2 Kęty. Organizatorem imprezy dla najmłodszych adeptów byli nauczyciele ZSG nr 2 Kety, będący również szkoleniowcami siatkarskiego ośrodka szkolnego, działającego w ,,dwójce” – Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski i Andrzej Dudek.

 

Była to pierwsza z planowanych IV rund rozgrywanych w ciągu całego roku szkolnego. Zawodnicy i szkoły otrzymują punkty za uzyskane miejsca w poszczególnych turniejach, po których nastąpi uroczyste podsumowanie cyklu rozgrywek. Dwie pierwsze rundy to gry singlowe, natomiast 2 kolejne zawodnicy rozegrają w formie gier podwójnych.

W kategorii dziewcząt wystartowało łącznie 17 dziewcząt, a do rozgrywek chłopców zgłosiło się 13 uczestników. Mecze w pierwszej fazie rozegrano w grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie systemem pucharowym. W kategorii dziewcząt I m zajęła Sandra Trojak z SP 1 Kęty, na II miejscu uplasowała się Daria Skwarczyńska z Porąbki, a III miejsce wywalczyła Zuzanna Tuchowska z SP 2 Kęty. W grupie chłopców najlepszy okazał się Adrian Drewniany z SP 2 Kęty, który w finale pokonał Dominik Nycz z Millenium Porąbka, a III m przypadło Maciejowi Mrowiec z SP 1 Kęty.

Atmosfera rywalizacji była bardzo emocjonująca, dzieci, dla których często był to pierwszy turniej w życiu, przeżywały swoje zwycięstwa i porażki, lecz wszystko odbywało się w duchu sportowej rywalizacji.

 

Klasyfikacja końcowa I-VIII :

 

                DZIEWCZĘTA:                                                                      CHŁOPCY:

 I m           TROJAK                                                                          DREWNIANY

II m          SKWARCZYŃSKA                                                        NYCZ

III m         TUCHOWSKA                                                                MROWIEC

IVm          MAJDAK                                                                         KAPELA

V m           SOPIAK                                                                           BURNOS

VI m          GŁÓD                                                                              ZACNY

VII m         DUDZIK                                                                         GURBIEL

 

VIII m        CŁAPA                                                                           KUBIŃSKI                          

Copyright 2011 CZWARTOKLASIŚCI NA TURNIEJU AKADEMII MINISIATKÓWKI . Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free