Świąteczny Turniej

16 grudnia w hali OSiR w Kętach odbył się Świąteczny Turniej Minisiatkówki dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Był to turniej klasyfikowany jako druga runda rozgrywek Akademii Minisiatkówki, w którym zawodnicy i szkoły zdobywały punkty do klasyfikacji łącznej rozgrywek. W zawodach wystartowało ogółem 107 uczestników z okolicznych szkól województwa małopolskiego i śląskiego. Do zawodów zgłosiły się zespoły ZSG nr 1 Kęty, ZSG nr 2 Kęty, ZSP Witkowice, ZSG Nowa Wieś, SP Porąbka, SP Czaniec i ZSP Bulowice.

 

Otwarcia zawodów dokonał  koordynator Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy ZSG 2 Kęty- Andrzej Dudek, który zachęcał dzieci do kontynuacji nauki po klasie szóstej w klasie sportowej.

W początkowej fazie rozgrywek 19 zgłoszonych drużyn dziewcząt oraz 15 zespołów chłopców rywalizowało w grupach systemem ,,każdy z każdym”. W dalszej części turnieju  najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do finału A, a kolejne drużyny zagrały w finale B o dalsze lokaty. W kategorii dziewcząt zwyciężył zespół ZSG 2 w składzie: A. Kula, M. Raj i W. Królicka, trenowany w UMKS Kęczanin przez Zofie Dudek. Srebrne medale zdobyła drużyna z Czańca, a III m w grupie dziewcząt wywalczył team z Nowej Wsi. W kategorii chłopców I miejsce zdobył zespół złożony z uczniów V klasy sportowej ZSG 2 w składzie Mikołaj Haręża, Patryk Białek i Hubert Koniorczyk, prowadzony przez Małgorzatę Mrozik. Wicemistrzostwo przypadło drużynie ZSG nr 1 Kęty, a III m zajął zespół szóstoklasistów z ,,dwójki”.

Turniej Trójek sędziowany przez uczniów klas sportowych, a koordynowany przez nauczycieli S.O.S. Annę Pustelnik, Jacka Drozdowskiego i Andrzeja Dudek przebiegł sprawnie i dostarczył startującym dzieciom mnóstwo emocji, ale i niespodzianek.

Po rozegraniu  pojedynków eliminacyjnych wyłoniono drużyny, które zakwalifikowały się do kolejnej rundy rozgrywek oraz rozdano wszystkim uczestnikom turnieju symboliczne paczki ze słodyczami, które przybliżyły wszystkim nadchodzące święta. Drużyny, które zajęły w zawodach miejsca I-III otrzymały siatkarskie medale z logo Akademii S.O.S. oraz pamiątkowe koszulki.

 

Organizatorzy turnieju, ZSG nr 2 Kęty, dziękują Gminie Kęty za sfinansowanie paczek dla dzieci oraz przewozu uczestników z Gminy Kęty na turniej, dzięki czemu frekwencja na zawodach była imponująca, Dyrektorowi OSiR za udostępnienie hali sportowej do rozgrywek, nauczycielom-opiekunom zespołów za zgłoszenie do rozgrywek oraz TV Kęty za objęcie imprezy Patronatem Medialnym. Dzięki tym osobom i instytucjom, nasz turniej siatkarski był wyjątkowy, bo oprócz walorów sportowych sprawił wszystkim dużo radości.

Copyright 2011 Świąteczny Turniej. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free