Kęcka "Dwójka" mistrzem województwa

 

    17 października w hali sportowej w Brzeszczach odbył się wojewódzki finał w wielobojach lekkoatletycznych. W zawodach wzięły udział 22 najlepsze drużyny z całej Małopolski, co świadczy     o dużym zainteresowaniu i wysokim poziomie rywalizacji.

132 dzieci startowało w czterech konkurencjach: biegu na 60m, skoku w dał, rzucie piłką lekarską 2kg oraz biegu sztafetowym. Każda drużyna liczyła sześcioro zawodników (uczniów klas IV, V, VI szkoły podstawowej). Wyniki rywalizacji indywidualnej przeliczane były na punkty, których suma dała wynik końcowy drużyny.   W rywalizacji dziewcząt już po przeprowadzeniu pierwszej konkurencji (biegu na 60m) na czoło zdecydowanie wysunęły się dwie drużyny: SP nr 91 z Krakowa oraz dziewczęta z Kęckiej "Dwójki" To właśnie miedzy tymi dwiema drużynami toczyła się walka do samego końca o najwyższa lokatę                   i puchar. W rywalizacji chłopców było bardziej zmiennie. Dopiero po trzech konkurencjach na prowadzenie z niewielką przewagą wysunęła się drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 z Kęt. Ostatnią, decydującą konkurencją był bieg sztafetowy 6x100m, który miał wyłonić zwycięzców całej rywalizacji. Oba zespoły, zarówno dziewcząt, jak i chłopców, z ZSG nr 2 przystąpiły do tej próby bardzo zmobilizowane. Ich wysiłek oraz wola walki zaowocowały zwycięstwem w ostatniej konkurencji i całej rywalizacji. Na zakończenie zawodów uczniowie zostali nagrodzeni medalami,      a najlepsze drużyny odebrały pamiątkowe puchary.

Skład drużyny dziewcząt:

Rozner Sandra - klasa VI sportowa

Hrapkowicz Bernadeta - klasa VI sportowa

Wójcik Gabriela - klasa V sportowa

Żyła Julia - klasa V sportowa

Kowalczyk Karolina - klasa IV sportowa

Urbańczyk Julia - klasa IV

 

Skład drużyny chłopców:

Ryszka Kornel - klasa VI sportowa

Żurek Jakub - klasa VI sportowa

Neczek Patryk - klasa V sportowa

Haręża Mikołaj - klasa V sportowa

Drewniany Adrian - klasa IV sportowa

Gabryś Kacper - klasa IV

 

Opiekunami zwycięskich drużyn byli Lidia Doroszko oraz Tomasz Sysak.   

Copyright 2011 Kęcka "Dwójka" mistrzem województwa. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free