Drugie i trzecie miejsce ,,dwójki” w rejonowym etapie Orlikvolleymanii

 

26 maja na kęckim orliku oraz na hali OSiR w Kętach odbyła się kolejna edycja turnieju o zasięgu ogólnopolskim OrlikVolleymania. W tym roku zawody te organizowane zostały dla drużyn mieszanych 4 osobowych (2 dziewczęta + 2 chłopców). Imprezę tą finansuje i organizuje PZPS we współpracy z Siatkarskimi Ośrodkami Szkolnymi. W Kętach głównym organizatorem turnieju był Andrzej Dudek wraz z Jackiem Drozdowskim i Anną Pustelnik.

 

 

Turniej rozpoczęto o godzinie 9.00 na orliku przy ul. Sobieskiego gdzie zgłosiło się 11 drużyn z 5 szkół: 4 miksty z ZSG 2 Kęty, 2 z ZSG Nowa Wieś, 2 z ZSP Bulowice, 2 z SP Porąbka i 1 zespół z ZSG nr1 Kęty. Zespoły grały w dwóch grupach do dwóch wygranych setów do 11 pkt. z przewagą 2 pkt. i tie-break do 7 z przewagą 2 punktową.  Drużyny te podzielono na 2 grupy, gdzie drużyny zagrały systemem ,,każdy z każdym”. Grupa A z 5 drużynami rozgrywała swoje mecze na 1 boisku na orliku, a grupa B z 6 zespołami na 2 boiskach w hali OSiR. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów według zasady A1 - B2 i druga para B1 - A2.  Półfinały : z grupy A z pierwszego miejsca ZSP Bulowice I grały z drużyną z 2 m-ca gr. B, czyli z zespołem ZSG 2 Kęty II. Do finału awansował zespół z "dwójki" wygrywając 2:0 (15:6, 15:8). W drugim półfinale zmierzyły się ZSG 2 Kęty I z drugiego miejsca z gr. A oraz ZSG 1 Kęty - 1m-ce gr. B. W tym pojedynku lepszą drużyną okazała się ekipa z ZSG 1 Kęty wygrywając 2:0 (15:3, 15:8).

 

W meczu o III m-ce w turnieju ZSG 2 Kęty I wygrało z zespołem z ZSP Bulowice I 2:0 (15:4, 15:5). W finale bez niespodzianek zwyciężyła drużyna ZSG 1 Kęty wygrywając 2:0 ( 15:6, 15:3).

 

Nasze drużyny zaprezentowały się w turnieju bardzo dobrze zajmując drugą i trzecią lokatę. W walce o najwyższy stopień podium zabrakło naszym zawodnikom przede wszystkim doświadczenia w grze, pewności siebie i tzw. ogrania.

 

Składy najlepszych drużyn:

 

I m-ce - ZSG 1 Kęty: Kamila Moskal, Dominika Naglik, Maciej Pająk, Kacper Własiński, rez.Filip Mrowiec, rez.Wiktoria Kasperek,

II m-ce - ZSG 2 Kęty II: Bernadeta Hrapkowicz, Sandra Rozner, Maciej Sienkiewicz, Emilian Jurzak

III m-ce - ZSG 2 Kęty I : Monika Raj, Aleksandra Kula, Wiktoria, Arkadiusz Iskierka, Patryk Mędrala, rez. Wiktoria Królicka.

 

Najlepsza drużyna tego turnieju ZSG nr 1 Kęty  awansowała do turnieju o zasięgu regionalnym, który odbędzie się w Krakowie już 6 czerwca. Życzymy powodzenia oraz  jak najlepszego wyniku i awansu do zawodów o zasięgu ogólnopolskim.

Copyright 2011 Drugie i trzecie miejsce ,,dwójki” w rejonowym etapie Orlikvolleymanii. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free