IX miejsce dziewcząt w Wojewódzkim finale KINDER + SPORT

  W małopolskim finale Kinder+Sport, który odbył się w Nowym Sączu zagrał zespół UMKS w kategorii "trójek" dziewcząt, w skład którego wchodzą uczennice V klasy z naszej szkoły: Monika Raj i Aleksandra Kula oraz Wiktoria Królicka z klasy IV . Zespół ten w klasyfikacji końcowej zajął 9 miejsce.Zawody Kinder+Sport, które są ogólnopolską edycja turniejów minisiatkówki dla najmłodszych i odbywają się pod patronatem firmy Ferrero. Ambasadorem rozgrywek jest były reprezentant Polski, Sebastian Świderski, który ma być gościem podczas tegorocznego turnieju Młodej Plaży Open w Kętach. 

 

Trzy najlepsze drużyny z poszczególnych województw wezmą udział w turnieju ogólnopolskim w Drzonkowie, gdzie powalczą o atrakcyjne nagrody. W latach ubiegłych młodzi sportowcy wyjeżdżali m.in. do Włoch i na mecze reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata. 

Zawodnikami, którzy swoją przygodę z siatkówką rozpoczynali od zawodów Kinder+Sport są m.in. Paweł Woicki czy Zbigniew Bartman.  W historii kęckiego klubu, najwyższe - 4 miejsce w finale ogólnopolskim minisiatkówki, zajęła „dwójka” chłopców w składzie Michał Toczko, Paweł Muchewicz i Tomasz Wieroński. Awans kęckiej "czwórki" w 2014 roku to dopiero drugi udział młodych siatkarzy UMKS  na tym etapie.

W turnieju finałowym w Nowym Sączu zagrało 16 najlepszych drużyn w Małopolsce wyłonionych w eliminacjach rejonowych.

Oficjalna strona rozgrywek: www.kindersport.pl

Kategorie:
„dwójki” – klasy 4 (i młodsi)
„trójki” – klasy 5 (i młodsi)
„czwórki” – klasy 6 (i młodsi)

 

Małopolski Finał Kinder+Sport

Nowy Sącz - 17-18 maja 2014

 
"Trójki" dziewcząt:

UMKS Kęczanin - Ekstrim Gorlice II 0:2 (6:11, 8:11)

UMKS Kęczanin - MKS MOS Wieliczka III 2:0 (11:7, 11:3)

UMKS Kęczanin - UKS 22 Kraków 1:2 (5:11, 13:11, 7:11)

skład UMKS: Monika Raj, Aleksandra Kula, Julia Rudzka, Wiktoria Królicka, Gabriela Michałowska - trener Zofia Dudek

 

 

Copyright 2011 IX miejsce dziewcząt w Wojewódzkim finale KINDER + SPORT. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free