Turniej Trójek w Piłce Siatkowej chłopców o Puchar Burmistrza Kęt

16 kwietnia  2014r. w hali OSiR w Kętach odbył się drugi Turniej Trójek w Piłce Siatkowej szkół podstawowych pod patronatem Burmistrza Kęt. Patronat medialny imprezy objęła lokalna telewizja TVK HD. Tym razem zawody zorganizowane przez ZSG 2 Kęty obejmowały rywalizację chłopców. W turnieju wystartowało 15 zespołów z 7 szkół województwa małopolskiego i śląskiego. Do rywalizacji przystąpiły szkoły gminne: ZSG 1 Kęty (2), ZSG 2 Kęty (6), ZSP Bulowice, ZSG Bielany, ZSG Witkowice oraz z powiatu Porąbka: SP Czaniec (2), SP Porąbka (2).Po otwarciu turnieju jego uczestnicy mieli możliwość obejrzenia pokazu, w którym wystąpili wyróżniający się zawodnicy kęckiego ośrodka S.O.S., uczęszczający na co dzień do I i II klasy sportowej ZSG 2 Kęty. Młodzi chłopcy z podziwem obserwowali umiejętności swoich starszych kolegów, którzy tak jak oni jeszcze niedawno sami startowali w takich turniejach organizowanych przez ,,dwójkę”.  

       Po pokazie rozpoczęto zawody, w których  wystartowało łącznie 56 chłopców, którzy podobnie jak dziewczęta rywalizowali  w fazie eliminacji systemem grupowym ,,każdy z każdym”, a następnie pucharowym. Po rozegraniu rundy ćwierćfinałowej do czwórki awansowały dwa zespoły ZSG 1 Kęty, które spotkały się w pierwszym półfinale oraz ZSG 2 Kęty, który zmierzył się z zespołem z Czańca. Po rozegraniu tej fazy turnieju do finału awansowały ZSG 1 Kęty i ZSG 2 Kęty, z których lepszym zespołem okazała się ,,jedynka”, której uczniowie od kilku lat trenują w UMKS ,,Kęczanin”. Zawodnicy ci startują też w rozgrywkach klubowych, gdzie w swojej grupie wiekowej również odnoszą znaczące sukcesy. W walce o ostatni stopień podium lepszy okazał się zespól z Czańca, któremu uległa druga drużyna ZSG 1 Kęty.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA :

I m ZSG 1 Kęty I (Własiński Kacper, Pająk Maciej, Kawczyński Konrad, Mrowiec Filip)                                Opiekun:  Paweł Skalak

II m ZSG 2 Kęty (Mędrala Patryk, Iskierka Arkadiusz, Jurzak Emilian)                                                    Opiekun : Jacek Drozdowski                                          

III m SP Czaniec                                                                                                                                           Opiekun : Katarzyna Zemanek

IV m ZSG 1 Kety II

V m ZSG Bielany

VI m SP Porąbka I

VII ZSG 2 Kęty II

VIII SP Czaniec II

                Najlepsze zespoły nagrodzono medalami, a zwycięska drużyna ZSG 1 Kęty otrzymała okolicznościowy Puchar Burmistrza w kategorii chłopców. Wszyscy zawodnicy oraz opiekunowie ekip otrzymali koszulki z logo S.O.S. W trakcie turnieju jego organizatorzy (A. Pustelnik, A. Dudek i J. Drozdowski) rozdawali najzdolniejszym zawodnikom ulotki zawierające informacje o projekcie S.O.S., funkcjonowaniu siatkarskiego ośrodka przy ZSG 2 w Kętach oraz rekrutacji do klasy sportowej.

                Turniej zorganizowany został w celu wyłonienia szczególnie uzdolnionych chłopców, którzy mogliby po ukończeniu szkoły podstawowej przejść do  Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, funkcjonującego przy klasie sportowej ZSG nr 2 w Kętach. Szkoła została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu SOS, który jest szansą dla młodych ludzi na profesjonalne szkolenie i karierę sportową.

                ZSG nr 2 w Kętach pragnie podziękować Burmistrzowi Gminy Kęty za objęcie Patronatem imprezy, co umożliwiło nie tylko na uhonorowanie najlepszych zespołów medalami, ale pozwoliło na zakup okazjonalnych koszulek, które będą przypominać wszystkim jego uczestnikom o tej emocjonującej rywalizacji. Pragniemy tez podziękować Wydziałowi Promocji Gminy Kęty, a szczególnie Panu Grzegorzowi Kozioł, który już po raz drugi opracował graficznie ulotkę naborową do klasy sportowej kęckiej ,,dwójki”.

 

Copyright 2011 Turniej Trójek w Piłce Siatkowej chłopców o Puchar Burmistrza Kęt. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free