Turniej Trójek w Piłce Siatkowej

14 kwietnia 2014r. w hali OSiR w Kętach odbył się Turniej Trójek w Piłce Siatkowej dziewcząt szkół podstawowych, pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty.  Uroczystego otwarcia turnieju z ramienia Burmistrza Kęt dokonał Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Jarosław Jurzak. Patronat medialny nad turniejem objęła kęcka telewizja TVK HD. Zawodyprzeprowadzili nauczyciele kęckiej ,,dwójki”: Anna Pustelnik, Andrzej Dudek i Jacek Drozdowski.   W imprezie zorganizowanej przez ZSG nr 2 Kęty wzięła udział rekordowa ilość 18 drużyn z 9 szkół z terenu Gminy Kęty oraz z okolicznych szkół województwa śląskiego. W zawodach wystartowały drużyny ZSG 1 Kęty, ZSG 2 Kęty (4), ZSG Nowa Wieś (2) , ZSP Bulowice (3), ZSP Witkowice,               SP Czaniec (2), SP Porąbka (2), ZSG Bielany, SP Hecznarowice (2). Ogółem w zawodach wzięło udział  67 dziewcząt, które w eliminacjach rywalizowały w 4 grupach systemem ,,każdy z każdym’. Po wyjściu z grupy najlepsze zespoły zagrały o miejsca I-VIII systemem pucharowym, gdzie po zwycięstwie w ćwierćfinałach zespoły awansowały do najlepszej czwórki, a przegrane drużyny rywalizowały o miejsca V-VIII.  W meczach  półfinałowych zmierzyły się drużyny ZSG 1 Kęty- Nowa Wieś 2 oraz     SP Czaniec- ZSG Nowa Wieś 1. Po niezwykle zaciętych meczach do finału awansowały zespoły ZSG 1 Kęty oraz SP Czaniec, z których zwycięsko z tego pojedynku wyszły dziewczęta z Kęt, zwyciężając   w całym turnieju. Zawody stały na wysokim poziomie. Rywalizacja była niezwykle zacięta i często jeden punkt przesądzał o zwycięstwie jednej z drużyn. Mimo wielu emocji zawody przebiegały w duchu ,,fair play” .

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA :

I m ZSG 1 Kęty  ((Moskal Kamila, Naglik Dominika, Sikora Aleksandra, Kowalczyk Julia)

II m SP Czaniec

III m ZSG Nowa Wieś I

IV m ZSG Nowa Wieś II

V m ZSG 2 Kęty I (zespół klas V)

VI m ZSG Witkowice

VII m SP Porabka

VIII m ZSP Bulowice

Za miejsca I-III zawodniczki otrzymały medale, a drużyna reprezentująca kęcką ,,jedynkę”, która stanęła na najwyższym stopniu podium, otrzymała Puchar Burmistrza Gminy Kęty w kategorii dziewcząt.

W trakcie turnieju odbył się pokaz zawodniczek uczęszczających do I i II klasy sportowej o profilu piłki siatkowej, które zaprezentowały ćwiczenia specjalne w obwodzie stacyjnym, a następnie z piłkami obrazujące ich umiejętności techniczne.

Wszystkie uczestniczki zawodów i pokazu w ramach promocji SOS otrzymały pamiątkowe koszulki z turnieju oraz ulotki dotyczące funkcjonowania siatkarskiego ośrodka przy klasie sportowej ZSG nr 2 w Kętach. Kęcka ,,dwójka” zamierza w tym roku otworzyć klasy sportowe, w tym grupę SOS chłopców oraz grupę szkoleniową dziewcząt z piłki siatkowej.

Turniej Trójek w Piłce Siatkowej

14 kwietnia 2014r. w hali OSiR w Kętach odbył się Turniej Trójek w Piłce Siatkowej dziewcząt szkół podstawowych, pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty.  Uroczystego otwarcia turnieju z ramienia Burmistrza Kęt dokonał Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Jarosław Jurzak. Patronat medialny nad turniejem objęła kęcka telewizja TVK HD. Zawody  przeprowadzili nauczyciele kęckiej ,,dwójki”: Anna Pustelnik, Andrzej Dudek i Jacek Drozdowski.   W imprezie zorganizowanej przez ZSG nr 2 Kęty wzięła udział rekordowa ilość 18 drużyn z 9 szkól         z terenu Gminy Kęty oraz z okolicznych szkół województwa śląskiego. W zawodach wystartowały drużyny ZSG 1 Kęty, ZSG 2 Kęty (4), ZSG Nowa Wieś (2) , ZSP Bulowice (3), ZSP Witkowice,               SP Czaniec (2), SP Porąbka (2), ZSG Bielany, SP Hecznarowice (2). Ogółem w zawodach wzięło udział  67 dziewcząt, które w eliminacjach rywalizowały w 4 grupach systemem ,,każdy z każdym’. Po wyjściu z grupy najlepsze zespoły zagrały o miejsca I-VIII systemem pucharowym, gdzie po zwycięstwie w ćwierćfinałach zespoły awansowały do najlepszej czwórki, a przegrane drużyny rywalizowały o miejsca V-VIII.  W meczach  półfinałowych zmierzyły się drużyny ZSG 1 Kęty- Nowa Wieś 2 oraz     SP Czaniec- ZSG Nowa Wieś 1. Po niezwykle zaciętych meczach do finału awansowały zespoły ZSG 1 Kęty oraz SP Czaniec, z których zwycięsko z tego pojedynku wyszły dziewczęta z Kęt, zwyciężając   w całym turnieju. Zawody stały na wysokim poziomie. Rywalizacja była niezwykle zacięta i często jeden punkt przesądzał o zwycięstwie jednej z drużyn. Mimo wielu emocji zawody przebiegały w duchu ,,fair play” .

KLASYFIKACJA KOŃCOWA :

I m ZSG 1 Kęty  ((Moskal Kamila, Naglik Dominika, Sikora Aleksandra, Kowalczyk Julia)

II m SP Czaniec

III m ZSG Nowa Wieś I

IV m ZSG Nowa Wieś II

V m ZSG 2 Kęty I (zespół klas V)

VI m ZSG Witkowice

VII m SP Porabka

VIII m ZSP Bulowice

Za miejsca I-III zawodniczki otrzymały medale, a drużyna reprezentująca kęcką ,,jedynkę”, która stanęła na najwyższym stopniu podium, otrzymała Puchar Burmistrza Gminy Kęty w kategorii dziewcząt.

W trakcie turnieju odbył się pokaz zawodniczek uczęszczających do I i II klasy sportowej      o profilu piłki siatkowej, które zaprezentowały ćwiczenia specjalne w obwodzie stacyjnym,               a następnie z piłkami obrazujące ich umiejętności techniczne.

Wszystkie uczestniczki zawodów i pokazu w ramach promocji SOS otrzymały pamiątkowe koszulki z turnieju oraz ulotki dotyczące funkcjonowania siatkarskiego ośrodka przy klasie sportowej ZSG nr 2 w Kętach. Kęcka ,,dwójka” zamierza w tym roku otworzyć klasy sportowe,        w tym grupę SOS chłopców oraz grupę szkoleniową dziewcząt z piłki siatkowej.

Copyright 2011 Turniej Trójek w Piłce Siatkowej. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free