KLASY SPORTOWE KĘCKIEJ DWÓJKI NA MISTRZOSTWACH KĘT W BADMINTONIE

                Zgodnie z coroczną tradycją, 3 maja 2014r., w sali ZSG nr 2 w Kętach odbyły się Mistrzostwa Kęt w Badmintonie pod Patronatem Burmistrza Gminy Kęty. Turniej zorganizowała amatorska sekcja badmintona z Kęt. W imprezie sportowej zorganizowanej dla młodzieży i dorosłych wystartowały łącznie 30 osoby z Bujakowa, Bielan, Łęk, Kobiernic, Kęt, Hecznarowic, Czańca, Oświęcimia i Tomic koło Wadowic.

                W godzinach dopołudniowych wystartowała młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjal-nych w 4 kategoriach. Po zakończeniu rozgrywek młodzieżowych rozpoczęto rywalizację w 2 kategoriach dorosłych. Tym razem po raz pierwszy, rywalizację przeprowadzono w grach podwójnych – DEBEL i MIKST.

                W dniu 5 maja, w ramach Mistrzostw Kęt, zorganizowano też zawody badmintona dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny.  W cieszącym się dużym zainteresowaniem turnieju mini gier dla dziewcząt i chłopców wystartowała rekordowa ilość 24 uczniów V i VI klasy sportowej z kęckiej ,,dwójki”. Najlepsza w kategorii dziewcząt okazała się Bernadetta Hrapkowicz, II m zajęła Alicja Gabrysiak, a na trzecim stopniu podium uplasowała się Nikola Dwornik. Warto dodać, że po rywalizacji grupowej aż trzy dziewczęta miały taką samą ilość punktów i o zwycięstwie i kolejności w klasyfikacji końcowej zadecydowały małe punkty. W grupie chłopców triumfował Maciej Sienkiewicz, który w finale pokonał Szymona Wróblewskiego, a na ostatnim miejscu podium sklasyfikowany został Kacper Chwierut.

                Zawodnicy  za miejsca I-III zdobyli medale oraz pamiątkowe koszulki.                                     

Poniżej klasyfikacja najlepszych zawodników i zawodniczek szkól podstawowych po 2 rundach KLB.

NAJLEPSI ZAWODNICY W KATEGORIACH MŁODZIEŻOWYCH KĘCKIEJ LIGI BADMINTONA :

Grupa dzieci SP dziewcząt :                                                            Grupa dzieci SP chłopcy:

1.Alicja Gabrysiak        -16 pkt                                                         1.Maciej Sienkiewicz       - 16 pkt

2.Nikola Dwornik        - 12 pkt                                                         2. Szymon Wróblewski   - 16 pkt

3. Bernadetta Hrapkowicz – 10 pkt                                               3. Kacper Chwierut          - 16 pkt

4. Patrycja Pękala           - 10 pkt                                                     4. Patryk Mędrala             - 10 pkt        

 

 

Copyright 2011 KLASY SPORTOWE KĘCKIEJ DWÓJKI NA MISTRZOSTWACH KĘT W BADMINTONIE. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free