Siatkarskie mikołajki z S.O.S. ZSG nr 2 Kęty

6 grudnia w hali OSiR w Kętach odbył się Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki dla chłopców szkół podstawowych W zawodach wystartowało ogółem 64 chłopców z okolicznych szkól województwa małopolskiego i śląskiego : ZSG nr 1 Kęty, ZSG nr 2 Kęty, ZSG nr 3 Kęty, SP Porąbka, SP Czaniec i SP nr 2 Kozy. Celem zawodów jest promocja Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego dla chłopców w ZSG 2 Kęty oraz nabór chłopców z rocznika 2001 do klasy sportowej o profilu piłka siatkowa.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Dyrektor Maria Koperska, która zachęcała dzieci do kontynuacji nauki po klasie szóstej w klasie sportowej. Następnie Andrzej Dudek przedstawił startujące szkoły i wylosowane grupy oraz podstawowe informacje dotyczące startu w zawodach. W dalszej kolejności wystąpiła Anna Pustelnik, która omówiła funkcjonowanie programu Siatkarskie Ośrodki Szkolne w kęckiej szkole oraz przedstawiła wiele przywilejów z jakich korzystają uczniowie objęci tym ogólnopolskim projektem.

W początkowej fazie rozgrywek 16 zgłoszonych drużyn rywalizowało w 4 grupach systemem ,,każdy z każdym”. W dalszej części turnieju dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do finału A, a dwie kolejne drużyny zagrały w finale B o miejsca IX – XVI. W decydujących meczach o wejście do wąskiego finału zwyciężyły ZSG 1 i ZSG 2 Kęty, które spotkały się w pierwszym półfinale oraz dwie drużyny z SP 2 Kozy, które musiały rozegrać bratobójczy pojedynek. Po emocjonujących i wyrównanych meczach, w finale turnieju spotkały się ZSG 1 Kęty oraz SP 2 Kozy II, z których lepszy okazał się team z Kęt, trenujący na co dzień w UMKS ,,Kęczanin i mający na swoim koncie sukcesy w ubiegłorocznych rozgrywkach klubowych Kinder+Sport. W walce o III m wygraną odnotował zespól gospodarzy turnieju, chłopcy z ,,dwójki”.

W trakcie turnieju nauczyciele kęckiego S.O.S. obserwowali startujących chłopców w akcji, zapisywali kontakty i rozmawiali z najlepszymi zawodnikami o mającym się odbyć w styczniu obozie siatkarskim oraz o klasie sportowej i siatkarski ośrodku.

Turniej Trójek chłopców sędziowany przez uczniów klas sportowych, a koordynowany przez nauczycieli S.O.S. Annę Pustelnik i Andrzeja Dudek przebiegł sprawnie i dostarczył startującym dzieciom mnóstwo emocji, ale i niespodzianek.

Po rozegraniu wszystkich pojedynków dokonano uroczystego podsumowania turnieju. Drużyny, które zajęły w zawodach miejsca I-III otrzymały siatkarskie medale z logo S.O.S. Nauczyciele poszczególnych ekip otrzymali skarpety, które ufundowała firma ,,Iskierka „ z Kęt. W punktacji szkół o puchar za I m w klasyfikacji łącznej zespołów taką samą ilość punktów zdobyły dwie szkoły: ,,dwójka” z Kęt i z Kóz. Pamiątkowy Puchar Dyrektora ZSG nr 2 Kęty zdobyły dla swojej szkoły trzy zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 2 Kozy, z najlepszym bilansem zajętych miejsc . Jak zawsze nie zawiódł nasz organ nadzorujący i współfinansujący projekt S.O.S. – Gmina Kęty, dzięki której w to wyjątkowe dla dzieci święto każdy uczestnik turnieju otrzymał paczkę ze słodyczami.

Organizatorzy turnieju, ZSG nr 2 Kęty, dziękują Gminie Kęty za sfinansowanie imprezy, Dyrektorowi OSiR za udostępnienie obiektu do rozgrywek, Służbom Medycznym za opiekę medyczną i firmie ,,Iskierka ‘’ za nagrody dla opiekunów ekip. Dzięki tym instytucjom, nasz turniej siatkarski był wyjątkowy, bo oprócz walorów sportowych sprawił wszystkim mnóstwo radości.

Copyright 2011 Siatkarskie mikołajki z S.O.S. ZSG nr 2 Kęty. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach