I Mistrzostwa w Badmintonie klas IV-VI ZSG nr 2 Kęty w roku szkolnym 2013/2014

11 grudnia, w sali ZSG 2 w Kętach, odbył się turniej gier singlowych dla uczniów szkoły podstawowej w ramach Szkolnej Ligi Badmintona. Zawody są kontynuowane w związku z dużym zainteresowaniem dzieci z tej grupy wiekowej ciekawą i ogólnorozwojową dyscypliną sportu. W turnieju najliczniej wystartowali uczniowie z klas sportowych V i VI. Mecze rozgrywały się na mini kortach z zachowaniem podstawowych przepisów i zasad dotyczących rozgrywania gier. Większość startujących dzieci już w ubiegłym roku szkolnym uczestniczyła w tej formie rozgrywek.

Do rywalizacji przystąpiło 6 dziewcząt, które rywalizowały systemem ,,każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich spotkań najlepsza okazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni ligi Sandra Rozner (VB), za nią uplasowała się debiutująca w zawodach Alicja Gabrysiak ( VIB), a III m wywalczyła Nikola Dwornik (VIB), pokonując w walce o brązowy medal startującą po raz pierwszy w zawodach Patrycję Pękala (VIB).

Do turnieju w kategorii chłopców zgłosiło się aż 14 chłopców, którzy rozegrali mecze systemem ,,do dwóch przegranych”. Najlepszym badmintonistą w mini grach okazał się Kacper Chwierut (VI B), który w finale pokonał 2: 0 Szymona Wróblewskiego (VB), a III m po zaciętym pojedynku o wicemistrzostwo zajął Maciej Sienkiewicz (VIB). Tuż za podium kolejno stanęli Patryk Mędrala (VIB), Łukasz Suchy (VIA) i Jakub Żurek (VB).

Najlepsi uczniowie , którzy zajęli miejsca I-III w kategorii dziewcząt i chłopców nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami.

Uczestnicy turnieju nauczyli się już podstawowych zasad gry i jak w roku ubiegłym przystąpiły do rywalizacji z ogromnym zapałem i zaangażowaniem. Tego rodzaju indywidualna konfrontacja sportowa bardzo im się podoba i już czekają na następne takie rozgrywki. W styczniu zostanie rozegrany w ramach szkolnej ligi kolejny turniej, do którego zapraszamy również uczniów, którzy nie wzięli udziału w naszej szkolnej rywalizacji.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA I RUNDY SZKOLNEJ LIGI BADMINTONA

KLAS IV-VI W ROKU SZKOLNYM 2013/2014:

DZIEWCZĘTA :                                                     CHŁOPCY :

1. Sandra Rozner - 10pkt                   1. Kacper Chwierut - 10pkt

2. Alicja Gabrysiak - 8pkt                    2. Szymon Wróblewski - 8pkt

3. Nikola Dwornik - 6pkt                     3. Maciej Sienkiewicz - 6pkt

4. Patrycja Pękala - 5pkt                    4. Patryk Mędrala - 5pkt

5. Patrycja Kulka - 4pkt                      5. Łukasz Suchy - 4pkt

6. Roksana Ciepielowska - 3pkt          6. Jakub Żurek - 3pkt

7. Oskar Zacny - 2pkt

8. Jakub Kowalczyk - 1pkt

9. Krzysztof Wasielewski - 1pkt