Maraton siatkówki w ZSG 2 Kęty

W dniach 27.11-29.11.2013 r w sali ZSG nr 2 w Kętach przeprowadzono wewnątrzszkolne turnieje minisiatkówki, w których wystartowało łącznie 99 dziewcząt i chłopców z klas IV –VI . Uczniowie rywalizowali pomiędzy klasami w kategorii dziewcząt i chłopców w każdym roczniku. Głównym celem zawodów była promocja siatkówki oraz mieszczącego się w szkole Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, a także wyłonienie w swojej szkole osób predysponowanych do szkolenia w tej dyscyplinie oraz zachęcenie do udziału w organizowanych w szkole zajęciach pozalekcyjnych z piłki siatkowej.

Organizatorem rozgrywek był Jacek Drozdowski oraz nauczyciele działającego w szkole siatkarskiego ośrodka szkolnego Anna Pustelnik i Andrzej Dudek. Zawody sędziowali uczniowie I i II klasy sportowej gimnazjum. Zawody rozgrywano systemem grupowym i grupowo-pucharowym.

W środę rywalizowali uczniowie klas IV, którzy rozgrywali indywidualne pojedynki w mini grach singlowych. W turnieju wzięło udział 15 dziewcząt i 19 chłopców. W zawodach zwyciężyli zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców uczniowie klasy sportowej.

W czwartek odbył się Turniej Trójek dla klas piątych, w którym rywalizowały po 4 drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców. W grupie dziewcząt zwyciężyły uczennice klasy V C, które trenują w UMKS ,,Kęczanin”, a w kategorii chłopców uczniowie klasy sportowej.

W ostatnim dniu zmagań siatkarskich rywalizowali uczniowie klas VI, w tym 4 zespoły żeńskie i aż 8 drużyn chłopców, którzy podobnie jak klasy V rywalizowali w Turnieju Trójek. Po rozegraniu wszystkich spotkań miano najlepszych siatkarek wywalczyły uczennice klasy VID, a w grupie chłopców po raz kolejny zmagania siatkarskie zakończyły się zwycięstwem uczniów klasy sportowej.

Poniżej znajduje się szczegółowa klasyfikacja wszystkich startujących uczniów.

Wszyscy uczniowie, którzy zajęli w turnieju miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe medale z logo S.O.S.

Zorganizowane zawody w mini piłce siatkowej spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów szkoły i mimo, iż startowali w nich tylko uczniowie z kęckiej "dwójki”, to stały na dobrym poziomie i dostarczyły startującym w nich dzieciom mnóstwo emocji . Warto dodać, że ZSG nr 2 Kęty ma spore osiągnięcia i tradycje siatkarskie, w tym II miejsce w Polsce w Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej chłopców. Chlubimy się faktem, że to w naszej szkole swoje pierwsze kroki stawiał nasz reprezentant kraju Piotr Gruszka. Obecnie szkoła jest uczestnikiem ogólnopolskiego programu Siatkarskie Ośrodki Szkolne. ZSG 2 posiada klasy sportowe na poziomie klas IV-VI SP i I-III Gimnazjum. W szkole odbywają się zajęcia z piłki siatkowej dla uczniów szkoły podstawowej oraz zajęcia rozwijające S.O.S. dla uczniów gimnazjum. Wkrótce obóz siatkarski w Rajczy dla uczniów klas szóstych z Gminy Kęty, którzy mają zainteresowania i uzdolnienia w kierunku tej dyscypliny oraz zamierzają przystąpić do projektu S.O.S., który jest realizowany w klasie sportowej ZSG 2 w Kętach. Wszystkich zainteresowanych klasą sportową lub zajęciami z piłki siatkowej w naszej szkole prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły (tel.338452932), nauczycielami S.O.S. (A. Pustelnik, A.Dudek) lub koordynatorem piłki siatkowej w kl. IV-VI J. Drozdowski. Warto tez obejrzeć co dzieje się w sporcie szkolnym na naszej szkolnej stronie internetowej (www.zsg2.edukacja.kety.pl).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA SZKOLNEGO TURNIEJU MINI SIATKÓWKI KL.IV:

DZIEWCZĘTA CHŁOPCY

1.Matyszkowicz Martyna IVB                     1.Haręża Mikołaj IV B

2.Bogunia Melania IV C                                2.Białek Patryk IV B

3.Szłapa Emilia IV C                                      3.Skudlarski Jan IV C

4.Wrona Sylwia                                             4.Koniorczyk Hubert

5.Gurbiel Nikola                                             5.Ferreri Alessandro

6.Skrzypek Wiktoria                                    6.Forystek Dawid

7.Kwela Maria                                                7.Janoszek Daniel

8.Sachmera Wiktoria                                   8.Kosowicz Marek

9.Głąbek Amelia                                             9.Nycz Dominik

10.Wójcik Gabriela                                       10.Kijas Nikodem

11.Żyła Julia                                                   11.Jasiński Jakub

12.Królicka Wiktoria                                    12.Luranc Kacper

13.Okoń Sara                                                 13. Urbańczyk Dominik

14.Pękala Wiktoria                                       14.Neczek Patryk

15.Osik Sylwia                                               15.Dwornik Marcin

16.Pojda Radosław

Gołba Mateusz

Loch Bartłomiej

Dudziak Szymon

KL.V DZW.                                    KL.V CHŁ.

1 M-CE 1.Raj Monika                                1.M-CE      Żurek Jakub

5C I      2.Kula Aleksandra                             5B I    Żurek Filip

3.Drabczyk Maria                                           Wróblewski Szymon

4.Drabińska Anna                       2.M-CE       Carlo Ciaravalloti