III MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BADMINTONIE

22 maja w sali ZSG nr 2 w Kętach odbyła się III runda Mistrzostw SP nr 2 w Badmintonie. W zawodach wystartowało łącznie 23 uczniów szkoły podstawowej, w tym 7 dziewcząt i 16 chłopców. Startujący zawodnicy to głównie uczniowie klas sportowych IV B i V B. Zawody odbywały się na mini boiskach, systemem ,,do dwóch przegranych” meczów.

W kategorii dziewcząt po raz kolejny zwyciężyła Sandra Rozner, umacniając się na pozycji liderki, II m wywalczyła Bernadetta Hrapkowicz, a III m zajęła debiutująca w zawodach Natalia Madeja, która w walce          o brązowy medal pokonała Izabelę Skoczyńską. Grupę chłopców wygrał najwyżej sklasyfikowany po III rundach Kacper Chwierut, II m zajął wicelider szkolnej rywalizacji Szymon Wróblewski, a na III m uplasował się Emilian Jurzak, który w walce o ostatnie miejsce na podium pokonał Macieja Sienkiewicza.

Uczniowie za miejsca I-III w poszczególnych grupach otrzymali pamiątkowe medale. Kolejna, ostatnia już runda rywalizacji odbędzie się w czerwcu, po niej nastąpi wyłonienie Mistrza SP 2 Kęty w kategorii dziewcząt i chłopców, którzy otrzymają okolicznościową statuetkę. Uczestnicy rozgrywek, którzy w końcowej klasyfikacji zajmą miejsca I-III otrzymają pamiątkowe koszulki.

Copyright 2011 III MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BADMINTONIE. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach