II Mistrzostwa ZSG nr 2 Kęty klas IV-VI w badmintonie

17 kwietnia, w sali ZSG 2 w Kętach, odbył się drugi turniej gier singlowych dla uczniów szkoły podstawowej. W zawodach najliczniej wystartowali uczniowie klas sportowych IV i V. Ogółem w zawodach wystartowało 20 uczniów kęckiej ,,dwójki”. Mecze rozgrywały się na mini kortach z zachowaniem podstawowych przepisów i zasad dotyczących rozgrywania gier.

Do rywalizacji przystąpiło 5 dziewcząt, które rywalizowały systemem ,,każdy z każdym „. Po rozegraniu wszystkich spotkań kolejny raz najlepsza okazała się Sandra Rozner (IVB), tuż za nią uplasowała się świetnie przygotowana technicznie trzecioklasistka Emilia Szłapa, która przegrała złoty medal różnicą zaledwie dwóch punktów, deklasując pozostałe rywalki. Na ostatnim miejscu podium stanęła Bernadetta Hrapkowicz (IV B), która również stoczyła niezwykle zacięty pojedynek z klasową koleżanką Sandrą Rozner, przegrywając go 19:21. Tuż za podium stanęła Patrycję Kulka (IVB), która zwyciężyła Izabelę Skoczyńską (IV B).

Do turnieju w kategorii chłopców zgłosiło się aż 15 chłopców, którzy rozegrali mecze systemem ,,do dwóch przegranych”. Nowym mistrzem w mini grach pojedynczych okazał się debiutujący w rozgrywkach Kamil Pająk. Jedyny szóstoklasista startujący w turnieju w drodze o najwyższe miejsce na podium najpierw pokonał mistrza poprzedniej ligi Szymona Wróblewskiego, a potem, po wyrównanej walce Kacpra Chwieruta, który zajął w rywalizacji II miejsce. III m po zaciętym pojedynku o wicemistrzostwo po raz drugi zajął Emilian Jurzak. Tuż za podium kolejno stanęli Szymon Wróblewski (IVB), Maciej Sienkiewicz (V B) i Jakub Żurek (IVB). Dzieci z naszej szkoły chętnie włączają się w szkolną rywalizację w rozgrywkach badmintonowych. Wśród startujących nie brak zaangażowania i chęci sukcesu. W trakcie startów wyłonili się już liderzy rozgrywek, chociaż do rozgrywek włączają się nowi uczniowie, którzy zajmują miejsca na podium. Starty w szkolnych zawodach przełamują obawy związane z konfrontacją swoich umiejętności na forum szkoły, a każda porażka mobilizuje do ciągłej pracy.

Dzieci błyskawicznie zapoznały się z podstawowymi przepisami i chętnie włączyły się w sędziowanie zawodów swoim kolegom. W trakcie zawodów zapoznały się też z dwoma systemami gry umiejętnie poruszając się w kolejności rozgrywanych spotkań.

Copyright 2011 II Mistrzostwa ZSG nr 2 Kęty klas IV-VI w badmintonie. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach