Czwarte miejsce w kraju piłkarzy z kęckiej „dwójki”

W sobotę i niedzielę 6 i 7 kwietnia w Wysokiem Mazowieckiem na Podlasiu rozegrano Mistrzostwa Polski w „Halowa Polska” kategorii Futsal Junior. W turnieju udział wzięło 15 ekip z całej Polski (brak drużyny z zachodniopomorskiego).

 Uczniowie kęckiej „dwójki”, którzy dzięki „dzikiej karcie” uzyskali awans do turnieju, wywalczyli w nim wysokie, czwarte miejsce.

 Pierwszy dzień zmagań minął pod zmakiem meczów w trzech grupach na trzech odrębnych pełnowymiarowych halach sportowych oddalonych od siebie o ok. 1 km!

 „Młode Wilczki” z ZSG nr 2 trafiły do grupy B, a przeciwników miały następujących:

 • dolnośląskie (Miękinia – Szkoła Podstawowa Miękinia)
 • podlaskie (Wysokie Mazowieckie – SP Klukowo)
 • wielkopolskie (Buk - Szkoła Podstawowa w Buku)
 • łódzkie (Rzeczyca – Szkoła Podstawowa Żelechlinek)
Przez rozgrywki grupowe Nasze „Wilczki” szły jak „czołg”. Dlatego już przed ostatnią rozgrywką z reprezentacją Łodzi wszystko było wszystko jasne: w niedziele gramy w ścisłym finale!!! W jej trakcie oszczędzaliśmy siły jak i zdrowie niektórych zawodników, co spowodowało porażkę naszego zespołu. Smutku jednak nie było; była wielka radość z tego, że jutro gramy o Mistrzostwo Polski i jesteśmy w najlepszej szóstce!!! Bo trzeba pamiętać, że Nasza drużyna do Mistrzostw weszła „kuchennymi drzwiami” ze względu że dwa województwa, które odmówiły przyjazdu. więc jako najlepsza drużyna z drugiego miejsca mieliśmy Możliwość przyjazdu na tak wielką imprezę mieliśmy dlatego, że byliśmy najlepszą drużyną z drugiego miejsca.

WYNIKI I TABELA MECZÓW GRUPOWYCH:

 • 3:1 dolnośląskie (Miękinia) – podlaskie (SP Klukowo)
 • 6:1 małopolskie (Kęty) – wielkopolskie (Buk I)
 • 2:5 dolnośląskie (Miękinia) – łódzkie (Rzeczyca)
 • 1:2 podlaskie (SP Klukowo) – małopolskie (Kęty)
 • 6:1 dolnośląskie (Miękinia) – wielkopolskie (Buk I)
 • 3:5 podlaskie (SP Klukowo) – łódzkie (Rzeczyca)
 • 2:5 dolnośląskie (Miękinia) – małopolskie (Kęty)
 • 1:4 wielkopolskie (Buk I) – łódzkie (Rzeczyca)
 • 3:1 podlaskie (SP Klukowo) – wielkopolskie (Buk I)
 • 0:3 małopolskie (Kęty) – łódzkie (Rzeczyca)

KLASYFIKACJA:

 1. łódzkie (Żelechlinek) – 12 pkt, 17:6
 2. małopolskie (Kęty) – 9 pkt, 13:7
 3. dolnośląskie (Miękinia) – 6 pkt, 13:12
 4. podlaskie (SP Klukowo) – 3 pkt, 8:11
 5. wielkopolskie (Buk I) – 0 pkt, 4:19

Strzelcy bramek dla ZSG nr 2 w Kętach:

5 – Eryk Zontek
4 – Szymon Wróblewski
4 – Kamil Pająk

Drugi dzień zmagań rozpoczął się o godz. 10:00 (2 grupy, po 3 zespoły). Losowanie przeprowadzone zostało w SP 1. Po zakończeniu losowania wszystkich grup, w obecności tamtejszej obsady sędziowskiej, rozstawienie uzyskali mistrzowie dwóch grup z największym dorobkiem punktowym, tj. Żelechlinek oraz Żory.

Grupa A:

łódzkie (Żelechlinek)
małopolskie (Żegocin)
małopolskie (Kęty)

Grupa B:

śląskie (Żory)
podkarpackie (Rzeszów)
pomorskie (Sztutowo)

W naszej grupie mieliśmy 2 mocne ekipy, z Żelechlinkiem dzień wcześniej przegraliśmy 0:3, a z drużyną z Żegocinia walczyliśmy w finałach wojewódzkich i też przegraliśmy… Szanse były więc marne.

Plan, który sobie obraliśmy przed zawodami, zrealizowaliśmy w 200%, więc nic do stracenia nie było. Stała się jednak niesamowita rzecz: wygraliśmy z drużyną z Zelechlinka aż 7:2, pokazując fenomenalną grę i przede wszystkim charakter. Po tym meczu było wiadome, że jesteśmy w najlepszej IV Mistrzostw (plan zrealizowany w 300%)! W dodatku przed sobą mamy mecz o finał. Wystarczyłby nam remis z drużyną z Żegocinia, aby grać o tytuł Mistrza. Niestety, koledzy z małopolski zaprezentowali futsal na najwyższym poziomie i ograli naszą drużynę w taki sam sposób, jak my drużynę z łódzkiego (7:2).

 • 7:2 Małopolskie (Kęty) – Łódzkie (Żelechlinek)
 • 7:2 Małopolskie (Żegocina) – Małopolskie (Kęty)

Pozostał nam mecz o III miejsce, który rozegraliśmy z drużyną ze Śląska (SP Żory). Niestety, i ten mecz przegraliśmy (4:1), ale chłopcy pokazali dobry futsal i po prostu zabrakło im szczęścia. Remioswy wyniki 1:1 utrzymywał się długo, dopiero końcówka spotkania pokazała, że więcej sprytu i szczęścia miała drużyna z Żor. To oni zajęli III miejsce.

 • 4:1 Śląskie (Żory) – Małopolskie (Kęty)

Oprócz wywalczenia IV miejsca, nasz zawodnik Bartek Kruczek został uznany MPV turnieju (najlepszy zawodnik mistrzostw), otrzymał upominki oraz statuetkę!

Nasza dzielna „dwójeczka” – najmłodsza drużyna na tej imprezie - pokazała charakter i niesamowite, profesjonalne podejście do sportu! Brawo „Wilczki”!!! Naszym celem było... nie być na ostatnim miejscu i wygrać przynajmniej jeden mecz. A wyszło… koncertowo!

małopolskie (Kęty) – strzelcy bramek:

4 – Szymon Wróblewski

3 – Eryk Zontek

1 – Kamil Pająk

1 – Adam Nyderek

Nagrody indywidualne:

 • najlepszy piłkarz finałów: Bartłomiej Kruczek (małopolskie – Kęty)
 • najlepszy bramkarz finałów: Łukasz Jakubski (śląskie – Żory)
 • najpiękniejszy gol turnieju: Sebastian Jabłoński (podlaskie – Wysokie Mazowieckie)
 • król strzelców: Piotr Matras (małopolskie – Żegocina)
 • drużyna fair-play: pomorskie – Sztutowo

SKŁAD DRUŻYNY Z KĘT:

Kowalczyk Jakub, Zacny Oskar, Wróblewski Szymon, Wasilewski Krzysztof, Koniorczyk Hubert, Kruczek Bartłomiej, Zontek Eryk, Pająk Kamil, Nyderek Adam, Ferreri Alessandro

Copyright 2011 Czwarte miejsce w kraju piłkarzy z kęckiej „dwójki”. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free