Integracja klas sportowych w ,,Dwójce”

W dniu 20.11.2020r. zorganizowano wspólny wyjazd 5 i 6 klasy sportowej z SP 2 Kęty do Parku Trampolin w Bielsku - Białej. Opiekunami uczniów były wychowawczynie Alicja Jończy i Anna Pustelnik oraz Tomasz Sysak i Mariola Wróbel. Był to już drugi wyjazd klas do Go Jump, tym razem wspólny. Profesjonalny park trampolin pozwala uzdolnionej sportowo młodzieży, realizującej rozszerzony program wychowania fizycznego, na doskonalenie nabytych umiejętności oraz naukę nowych elementów zwinnościowo-akrobatycznych. Wyjazd był niezwykle udany, a młodzież pod okiem Pana Tomka wykonywała trudne ćwiczenia akrobatyczne, które w tym miejscu, dzięki odpowiednim zabezpieczeniom,  są możliwe w sposób bezpieczny do wykonania.

            Kolejny wspólny wyjazd to integracja edukacyjna. Z inicjatywy Pani Alicji Jończy, pod opieką dodatkowo Pani Anny Pustelnik i Marioli Wróbel klasy sportowe wyjechały w dniu 07.01.2020r. do teatru Banialuka w Bielsku na spektakl ,,Opowieść Wigilijna”. Teatr słynący z bezpośredniego kontaktu z widzem zrobił na uczniach ogromne wrażenie. Po spektaklu uczniowie zostali zaproszeni za kulisy, gdzie mogli zwiedzać miejsca dostępne na co dzień tylko aktorom i obsłudze teatru. Młodzież zobaczyła zaplecze, a w nim miejsca, gdzie szyje się kostiumy, tworzy lalki, instrumenty i elementy scenografii. Dowiedzieliśmy się jaki ogrom prac przygotowawczych należy wykonać zanim aktorzy wejdą na scenę ze swoimi lalkami, by tworzyć sztukę.

 

            Po dwóch udanych wyjazdach czeka na nas wspólny, trzydniowy obóz sportowy w Ośrodku Silesia w Międzybrodziu, który odbędzie się w kwietniu. Nasi sportowcy ze zniecierpliwieniem czekają na kolejną dużą dawkę aktywności, bo będąc uczniami klas sportowych sport jest dla nich szczególnie ważny i stanowi integralną część codziennego życia.

            Integracja klas sportowych jest niezwykle istotna, gdyż uczniowie w ciągu roku szkolnego startują w zawodach sportowych tworząc zespół. Dobra praca szkoleniowa i współpraca sprzyja osiąganiu dobrych wyników i to w oczach nauczycieli uczących w klasach sportowych udaje nam się zrealizować. W tym roku szkolnym nasi uczniowie zdobyli już I m w kat. chłopców i II m dziewcząt w Małopolskich Halowych Wielobojach LA oraz II m w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Minikoszykówce w kat. dziewcząt i chłopców. Przed nami jeszcze start w rozgrywkach minisiatkówki, mini piłki ręcznej i czwórboju LA.

            W tym roku SP 2 Kęty organizuje nabór z całej Gminy Kęty do 4 klasy sportowej. Jeśli jesteś sprawny, zdyscyplinowany i kochasz sport to zgłoś się do naszej klasy sportowej. Jeśli spełniasz te warunki to na pewno czekamy właśnie na ciebie.

Copyright 2011 Integracja klas sportowych w ,,Dwójce”. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free