Dwójka na zawodach powiatowych w mini piłce koszykowej

19.02.2020r. w hali Szkoły Podstawowej w Rajsku odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach reprezentowała Gminę Kęty w kategorii dziewcząt i chłopców.

W godzinach dopołudniowych w zawodach rywalizowały dziewczęta. Do rozgrywek zgłosiło się siedem szkół z Jawiszowic, Polanki, Osieka, Oświęcimia, Grojca, Gorzowa i Kęt. Zawody rozegrano w dwóch grupach, gdzie tylko najlepszy zespól z grupy awansował do rundy finałowej. Pierwszy mecz rozegraliśmy z Jawiszowicami uzyskując dużą przewagę i wygrywając 20:10. Kolejny mecz to przegrana zaledwie jednym koszem z Grojcem 8:10. Ostatni mecz dla obu zespołów o wszystko, zagraliśmy z Jawiszowicami i po trzech emocjonujących kwartach zakończyliśmy go korzystnym dla nas wynikiem 16:11.  Po rozegraniu niezwykle zaciętych i wyrównanych trzech spotkań nasz zespół różnicą zdobytych punktów uplasował się na pierwszym miejscu w grupie zapewniając sobie grę w finale. Finał pomiędzy Polanką, a naszym zespołem zakończył się pewnym zwycięstwem naszego rywala, który zapewnił sobie tym zwycięstwem awans do zawodów rejonowych. Dziewczęta, po rozegraniu bardzo ciężkich meczy w grupie, mimo ogromnej determinacji i woli walki musiały uznać wyższość swoich rówieśniczek, zajmując ostatecznie w zawodach II miejsce. Najbardziej cieszy fakt, ze mimo zmęczenia każda z dziewcząt była chętna i gotowa do gry w trzeciej, decydującej kwarcie, chcąc pomóc w uzyskaniu lepszego wyniku w meczu. Warto podkreślić, że pięć dziewcząt w zespole to uczennice rocznikowo młodsze, które mają prawo startu w zawodach w kolejnym roku szkolnym.

 

KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT:

 I m – SP Polanka

II m – SP 2 Kęty

III m – SP Osiek

 Skład zespołu SP 2 Kęty dziewcząt: Julia Hrapkowicz, Annoni Fabiana, Krzywdziak Nikola, Sordyl Emilia, Stojek Emilia, Mielec Wiktoria, Kudziełko Paulina, Nycz Zofia, Pudełko Magdalena, Kijas Amelia,  Prochownik Patrycja.   Opiekun: Anna Pustelnik

Po rozegraniu zawodów dziewcząt do rywalizacji przystąpiły zespoły chłopców z Oświęcimia, Jawiszowic, Polanki, Brzezinki, Bobrka i Kęt. Chłopców podzielono na dwie grupy, gdzie Kęty spotkały się z zespołami z Brzezinki, z którym zwyciężyły 13:2 i Bobrka z wygraną 16:7. Dobry start w grupie zapewnił chłopcom awans do finału, gdzie Kęty zmierzyły się z zespołem SP 2 Oświęcim. Jak pozostałe zespoły turnieju Kęty musiały uznać wyższość zespołu z Oświęcimia, który będąc klubowym Mistrzem Małopolski zwyciężył stosunkiem 46:6. Zespól chłopców z kęckiej ,,dwójki” zajął II miejsce w zawodach powiatowych. W zespole chłopców również sześciu zawodników to chłopcy rocznikowo młodsi.  Była to bardzo dobra lekcja koszykówki dla wszystkich uczestników rozgrywek.

KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW:

 I m – SP 2 Oświęcim

II m – SP 2 Kęty

III m – SP Brzezinka

Skład zespołu SP 2 Kęty chłopców: Talik Konrad, Olbrzymek Filip, Kosowski Kamil, Tomala Przemysław, Wilk Tomasz, Rychły Szymon, Madej Tymon, Wawak Kacper, Pieczara Michał, Adamczyk Miłosz, Dyczkowski Jakub, Penkala Antoni.  Opiekun: Tomasz Sysak

Copyright 2011 Dwójka na zawodach powiatowych w mini piłce koszykowej. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free