W środę 20 marca 2013r. w hali OSiR odbył się turniej wojewódzki w ramach projektu Halowa Polska w kategorii Futsal Junior. Do Kęt przyjechały drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w etapie rejonowym i zgłosiły chęć uczestnictwa w dalszych rozgrywkach. Nasza drużyna pod kierunkiem Grzegorza Szulca w meczu decydującym o awansie do etapu centralnego uległa niestety uczniom z Państwowej Szkoły Podstawowej w Żegocinie. Zwycięski zespół będzie reprezentował Małopolskę w zawodach ogólnopolskich.

Pomimo zajęcia drugiego miejsca w Małopolsce uczniowie kęckiej „Dwójki” zagrają jednak w ogólnopolskim finale projektu „Halowa Polska” w kategorii Futsal Junior.

Spowodowane jest to wycofaniem się z turnieju ekip z województwa opolskiego i zachodniopomorskiego. Drużyna z Kęt jako jedna z dwóch z najlepszym bilansem została zaproszona by uzupełnić skład 16 wojewódzkich ekip.

Finał ogólnopolski odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusz Kościuszki i hali sportowej Gimnazjum Publicznego im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckim (woj. podlaskie).

DRUŻYNY BIORĄCE UDZIAŁ W WOJEWÓDZKIM TURNIEJU FINAŁOWYM:

SP 2 w Kętach, PSP w Żegocinie, PS w Jordanowie, Racianka Raciechowice

Turniej został  rozgrywany systemem „każdy z każdym”.
Czas meczu: 12 minut bez zmiany stron
Turniej  przeprowadzony zgodnie z regulaminem i przepisami
„Halowa Polska – futsal junior” Turniej Wojewódzki.
Organizator zapewnił sędziego oraz opiekę medyczną.

Wyniki turnieju wojewódzkiego:
PSP w Żegocinie - Racianka Raciechowice    3:2
SP nr 2 w Kętach – SP Jordanów    3:3
PSP w Żegocinie – SP Jordanów    5:0
Racianka – SP Jordanów    2:1
SP nr 2 Kęty – PSP w Żegocinie     0:4
Racianka – SP nr 2 w Kętach 1:2

Tabela końcowa:
1. Państwowa Szkoła Podstawowa w Żegocinie
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach
3. Racianka Raciechowice
4. Szkoła Podstawowa w Jordanowie