Zespoły dziewcząt i chłopców z SP 2 Kęty medalistami Małopolskich Wielobojów Lekkoatletycznych

21 listopada na hali w Brzeszczach odbyły się Powiatowe Wieloboje Lekkoatletyczne, w których wzięło udział 10 zespołów dziewcząt i 9 chłopców. Rywalizacja zespołowa przebiegała w czterech  konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłką lekarską i sztafeta 6x150m. Drużynę stanowi 6 osób, po dwóch uczniów z klasy IV, V i VI (rocznik 2009-2007) Suma punktów za miejsca poszczególnych zawodników decyduje o końcowym wyniku drużyny i miejscu w klasyfikacji. Rywalizacja była niezwykle zacięta i do ostatniej konkurencji zawodnicy walczyli w poszczególnych konkurencjach o punkty dla swojej drużyny, które decydowały o miejscach na podium. Zespoły dziewcząt i chłopców zajęły w tym etapie I miejsce awansując do etapu wojewódzkiego.

27 listopada na tym samym obiekcie odbył się  finał wojewódzki Halowych Wielobojów Lekkoatletyczny, w którym wystartowały zespoły z Krakowa, Oświęcimia, Jawiszowic, Sieniawy, Brzeska, Sękowej, Skidzynia, Kobylanki, Lipinek i Kęt. Drużyna chłopców z SP 2 Kęty zaliczyła bardzo dobre starty w poszczególnych konkurencjach, co w końcowej klasyfikacji pozwoliło jej na zajęcie I m w kategorii chłopców i tytułu Mistrza Małopolski w Halowych Wielobojach LA. Drużyna dziewcząt mimo bardzo dobrej dyspozycji  musiała uznać wyższość zespołów z Krakowa i Brzeska plasując się  w rywalizacji na III miejscu.

 

Drużyny za miejsca I-III nagrodzono medalami, a najlepsze szkoły otrzymały pamiątkowe puchary.

Reprezentacja Gminy Kęty (SP 2 Kęty)  i powiatu oświęcimskiego dziewcząt w składzie : Talik Marlena, Olbrzymek Zuzanna, Emilia Stojek, Kudziełko Paulina, Hrapkowicz Julia, Annoni Fabiana, Magdalena Pudełko (rez.), Nycz Zofia  (rez.)  Opiekunem zespołu dziewcząt była Anna Pustelnik.

Reprezentacja Gminy Kęty (SP 2 Kęty)  i powiatu oświęcimskiego chłopców w składzie :  Marek Karol, Tomasik Arkadiusz, Kosowski Kamil, Olbrzymek Filip. Talik Konrad, Kowalczyk Nkodem , Penkala Antoni (rez.), Madej Tymon (rez.). Opiekunem zespołu chłopców był Tomasz Sysak.

Copyright 2011 Zespoły dziewcząt i chłopców z SP 2 Kęty medalistami Małopolskich Wielobojów Lekkoatletycznych. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free