Igrzyska Dzieci w Minisiatkówce dziewcząt i chłopców

 

W dniach 7 i 8 marca 2019r. w hali kęckiego OSiR-u odbyły się Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców szczebla gminnego.  W zawodach wzięły udział szkoły: SP nr 1,2 i 3 Kęty, SP Witkowice ZSP Bulowice i SP Nowa Wieś. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Zawody sędziowali uczniowie klas sportowych SOS SP 2 Kęty.

W pierwszym dniu do zawodów zgłosili się chłopcy z 4 szkół. W zawodach zwyciężyła drużyna z SP 2 Kęty, drugie miejsce wywalczył zespól SP 3 Kęty, a na III m uplasował się zespól z Bulowic, który w walce o najniższe miejsce na podium pokonał zespół SP 1 Kęty.

W kolejnym dniu do zawodów dziewcząt zgłosiło się 6 szkół. Po emocjonujących meczach, zwyciężył zespół z Nowej Wsi, II m zajęły dziewczęta z Witkowic, a III m przypadło drużynie z Bulowic. Tuż za podium, IV m zajął zespół SP 2 Kęty, miejsce V-VI zajęły dziewczęta z SP 1 i SP 3 Kęty.

Zawody stały na dobrym poziomie, gdyż większość uczniów uczestniczy w rozgrywkach oraz zajęciach organizowanych przy szkołach w ramach SOS Akademii Siatkówki, a część z dzieci uczestniczy regularnie w treningach UMKS ,,Kęczanin” oraz ,,Victoria” Witkowice.

Zarówno zawodniczki jak i zawodnicy z drużyn, które zajęły w zawodach miejsca i-III otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Gminę Kęty.

 

SKŁAD NAJLEPSZEGO ZESPOŁU DZIEWCZĄT- SP Nowa Wieś:  Adrianna Słonka, Maria Dźwigoń, Oliwia Dudys, Zuzanna Gizicka, Emilia Jaromin, Nikola Klimowska, Nicola Szymik, Zofia Front, Zuzanna Pawińska. Opiekun: Zofia Dudek

SKŁAD NAJLEPSZEGO ZESPOŁU CHŁOPCÓW-  SP 2 KĘTY: Bartosz Kuźma, Jakub Smolarek, Tymon Madej, Antoni Hareża, Arkadiusz Tomasik, Beniamin Baścik, Patryk Dwornik, Grzegorz Sala, Igor Pudełko, Antoni Penkala  Opiekun: Jacek Drozdowski

Najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców uzyskały awans do etapu powiatowego rozgrywek.

 

 

 

Copyright 2011 Igrzyska Dzieci w Minisiatkówce dziewcząt i chłopców . Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free