Turniej Trójek w Piłce Siatkowej chłopców

22 marca 2013r. w hali OSiR w Kętach odbył się drugi, tym razem obejmujący rywalizację chłopców, Turniej Trójek w Piłce Siatkowej szkół podstawowych. W zawodach wystartowała rekordowa ilość 20 zespołów z 14 szkół województwa małopolskiego i śląskiego.

Do rywalizacji przystąpiły szkoły gminne: ZSG 1 Kęty, ZSG 2 Kęty, ZSG 3 Kęty, ZSG Nowa Wieś, ZSG Bulowice, ZSG Bielany, SP Łęki, ZSP Malec oraz szkoły spoza Gminy Kęty: SP 2 Kozy, ZSG Wilamowice, SP Czaniec, SP Porąbka, ZSG Kobiernice i ZSG Piotrowice. Chłopcy podobnie jak dziewczęta rywalizowali  w fazie eliminacji systemem grupowym ,,każdy z każdym”, a następnie pucharowym.

Po rozegraniu wszystkich spotkań najlepszym zespołem okazała się drużyna ZSG nr 1 w Kętach, której uczniowie trenują w UMKS ,,Kęczanin”, gdzie również w swojej grupie wiekowej odnoszą sukcesy. Warto dodać, że chłopcy są uczniami klasy piątej i już w roku ubiegłym na podobnym turnieju dla klas szóstych organizowanym przez ZSG 2 uplasowali się tuż za podium.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA :

I m ZSG 1 Kęty (Własiński Kacper, Pająk Maciej, Kawczyński Kornel, Mrowiec Filip)                                Opiekun:  Ireneusz Sidło

II m ZSG Kobiernice (Laszczak Radosław, Dwornik Szymon, Sablik Igor, Kruczalak Nikodem) Opiekun: Artur Żelichowski

III m ZSG 2 Kęty (Drabiński Jerzy, Muchewicz Partyk, Laszczak Jakub, Nycz Artur)                            Opiekun : Wioleta Drabek

Najlepsze drużyny nagrodzono medalami, a ich opiekunowie otrzymali materiały szkoleniowe z piłki siatkowej. Wszyscy zawodnicy oraz opiekunowie ekip otrzymali koszulki z logo SOS oraz ulotki zawierające informacje o projekcie SOS, funkcjonowaniu siatkarskiego ośrodka przy ZSG 2 w Kętach oraz rekrutacji do klasy sportowej.

Turniej zorganizowany został w celu wyłonienia szczególnie uzdolnionych chłopców, którzy mogliby po ukończeniu szkoły podstawowej przejść do  Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, funkcjonującego przy klasie sportowej ZSG nr 2 w Kętach. Szkoła została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu SOS, który jest szansą dla młodych ludzi na profesjonalne szkolenie i karierę sportową. Na turnieju obecny był Koordynator Wojewódzki, P. Henryk Włodarczyk, który obserwował przebieg turnieju. W trakcie zawodów  szkolny koordynator wychwytywał talenty siatkarskie, a tych na turnieju nie brakowało.

Copyright 2011 Turniej Trójek w Piłce Siatkowej chłopców. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach