Udział dziewcząt z klasy IV eliminacjach Kinder+Sport

16 marca w Chrzanowie odbył się rejonowy turniej Kinder+Sport dla dziewcząt klas IV.W zawodach ogółem wystartowało 20 zespołów reprezentujących kluby sportowe: ,,Setbol” Oświęcim, MOS Chrzanów, MKS Andrychów, Zalew Świnna Poręba i UMKS ,,Keczanin” Kęty.

W turnieju  wystartowała dwójka dziewcząt z IV klasy sportowej w składzie: Sandra Rozneri Bernadetta Hrapkowicz, pod opieką trenera Andrzeja Dudka. Dziewczęta po rozegraniu fazy eliminacyjnej w  grupach, systemem ,,każdy z każdym”, odnotowały 2 zwycięstwa i 2 porażki, co umożliwiło im dalszą grę w finale B o miejsca IX-XVI. W kolejnej rundzie ze zmiennym szczęściem dziewczęta grały  zacięte pojedynki, nie zawsze kończące się dla nich zwycięstwem. Ostatecznie uczennice IV B  na pierwszych zawodach rangi klubowej zajęły   XIII m .Nasze  czwartoklasistki mają  krótki, niespełna półroczny staż szkolenia w klasie sportowej i na zajęciach dodatkowych.

Startw zawodach klubowych i  rywalizacja  z rówieśniczkami mającymi w większości dłuższy staż treningu na pewno wzbogacił nasze zawodniczki nie tylko o nowe doświadczenia, które przełożą się na lepszą grę, ale dostarczył również  wiele pozytywnych emocji jakie wnosi walka sportowa.

Copyright 2011 Udział dziewcząt z klasy IV eliminacjach Kinder+Sport. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach