Turniej Trójek w Piłce Siatkowej

19 marca 2013 r. w hali OSiR w Kętach odbył się Turniej Trójek w Piłce Siatkowej dziewcząt szkół podstawowych, pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty. W imprezie zorganizowanej przez ZSG nr 2 Kęty wzięło udział 16 drużyn z 9 szkól z terenu Gminy Kęty oraz z okolicznych szkół województwa śląskiego. W zawodach wystartowały drużyny ZSG 1 Kęty, ZSG 2 Kęty, ZSG Nowa Wieś, ZSG Bulowice, ZSP Witkowice, ZSG Kobiernice, SP 1 Kozy, SP Czaniec, SP Porąbka. Ogółem w zawodach wzięło udział 60 dziewcząt, które w eliminacjach rywalizowały w 4 grupach systemem ,,każdy z każdym’. Po wyjściu z grupy najlepsze zespoły zagrały o miejsca I-VIII, a pozostałe drużyny w finale B zagrały o miejsca IX-XVI.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA :

I m ZSG Nowa Wieś I (Witek Maria, Królicka Kamila, Cieśla Angelika – ZSG 1 Kęty)

II m ZSP Witkowice (Chwierut Magdalena, Zacny Aleksandra, Gabryś Klaudia)

III m SP nr 1 Kozy I (Semecka Weronika, Zembowicz Nina, Koczaj Paulina)

Za miejsca I-III zawodniczki otrzymały medale. Zawody stały na wysokim poziomie. Rywalizacja była niezwykle zacięta i często jeden punkt przesądzał o zwycięstwie jednej z drużyn. Mimo wielu emocji zawody przebiegały w duchu ,,fair play” .

W trakcie turnieju odbył się pokaz zawodników objętych programem Siatkarskie Ośrodki Szkolne, którzy zaprezentowali ćwiczenia z użyciem trenażerów siatkarskich, otrzymanych od PZPSw ramach realizacji projektu SOS.

Wszyscy uczestnicy zawodów w ramach promocji SOS otrzymali pamiątkowe koszulki z turnieju oraz ulotki dotyczące funkcjonowania siatkarskiego ośrodka przy klasie sportowej ZSG nr 2 w Kętach. Kęcka ,,dwójka” zamierza w tym roku otworzyć 2 klasy sportowe, w tym grupę SOS chłopców oraz grupę szkoleniową dziewcząt z piłki siatkowej.