I Mistrzostwa w Badmintonie Klas IV-VI ZSG nr 2 Kęty

13 marca, w sali ZSG 2 w Kętach, odbył się turniej gier singlowych dla uczniów szkoły podstawowej. Zawody zainicjowano w związku z dużym zainteresowaniem dzieci z tej grupy wiekowej tą wszechstronnie rozwijającą dyscypliną sportu. W turnieju najliczniej wystartowali uczniowie z klas sportowych IV i V. Mecze rozgrywały się na mini kortach z zachowaniem podstawowych przepisów i zasad dotyczących rozgrywania gier. Dla wszystkich uczestników były to pierwsze tego rodzaju zawody, a dla wielu pierwsza możliwość poznania zasad gry z przeciwnikiem, przez siatkę i na punkty. Większość miała do czynienia tylko z grą rekreacyjną, bez rywalizacji oraz zasad dotyczących wprowadzania lotki do gry.

Do rywalizacji przystąpiło 6 dziewcząt, które rywalizowały systemem ,,każdy z każdym". Po rozegraniu wszystkich spotkań najlepsza okazała się Sandra Rozner (IVB), tuż za nią uplasowała się z różnicą straty jednego seta Bernadetta Hrapkowicz (IV B), a III m wywalczyła Nikola Dwornik (VB), pokonując jednym setem Patrycję Kulka (IVB).

Do turnieju w kategorii chłopców zgłosiło się aż 12 chłopców, którzy rozegrali mecze systemem ,,do dwóch przegranych”. Najlepszym badmintonistą w mini grach okazał się Szymon Wróblewski (IVB), który w finale pokonał 2: 0 Kacpra Chwieruta, a III m po zaciętym pojedynku o wicemistrzostwo, zakończonym wynikiem 2:1 zajął Emilian Jurzak. Tuż za podium kolejno stanęli Jan Ciuchta (IVB), Jakub Żurek (IV B) i Łukasz Suchy (VA).

Dzieci z naszej szkoły błyskawicznie nauczyły się zasad gry i przystąpiły do rywalizacji z ogromnym zapałem i zaangażowaniem. Wszyscy podkreślali, ze tego typu rywalizacja sportowa bardzo im się podoba i już czekają na kolejne takie rozgrywki. W kwietniu zostanie rozegrany kolejny taki turniej, do którego zapraszamy także uczniów klas VI, którzy nie wzięli udziału w naszej szkolnej rywalizacji.

Copyright 2011 I Mistrzostwa w Badmintonie Klas IV-VI ZSG nr 2 Kęty. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach