INNOWACYJNA EKSPERYMENTUJE

Na czym polega fermentacja? Jak oddychają drożdże? Skąd się bierze alkohol?

Na te, i na inne pytania w doświadczalny sposób odpowiada klasa 1B innowacyjna na zajęciach biologii w ZSG nr 2 w Kętach.

Piątkowa lekcja biologii, której tematem było: „Wpływ temperatury na fermentację alkoholową drożdży” już  dawno nie wzbudziła takiego zainteresowania i zaangażowania uczniów. Aż żal było wychodzić na przerwę, dlatego eksperyment trwał jeszcze na lekcji geografii. J

Dla uczniów 1B formułowanie problemów badawczych i hipotez oraz wyciąganie wniosków, po tak ciekawych zajęciach nie stanowi już żadnych trudności. Z niecierpliwością czekają na kolejne tego typu lekcje, bo nauka biologii to prawdziwa przyjemność!

 

M. Kojder

Copyright 2011 INNOWACYJNA EKSPERYMENTUJE. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free