01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

INNOWACYJNA EKSPERYMENTUJE

Na czym polega fermentacja? Jak oddychają drożdże? Skąd się bierze alkohol?

Na te, i na inne pytania w doświadczalny sposób odpowiada klasa 1B innowacyjna na zajęciach biologii w ZSG nr 2 w Kętach.

Piątkowa lekcja biologii, której tematem było: „Wpływ temperatury na fermentację alkoholową drożdży” już  dawno nie wzbudziła takiego zainteresowania i zaangażowania uczniów. Aż żal było wychodzić na przerwę, dlatego eksperyment trwał jeszcze na lekcji geografii. J

Dla uczniów 1B formułowanie problemów badawczych i hipotez oraz wyciąganie wniosków, po tak ciekawych zajęciach nie stanowi już żadnych trudności. Z niecierpliwością czekają na kolejne tego typu lekcje, bo nauka biologii to prawdziwa przyjemność!

 

M. Kojder

Copyright 2011 INNOWACYJNA EKSPERYMENTUJE. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free