Pięcioro najlepszych

9 maja br. w budynku Katedry Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. Nagrodzonych zostało pięciu laureatów i czterdziestu finalistów wspomnianego konkursu, którzy pomyślnie przeszli trzy etapy zmagań, by sięgnąć po upragnione laury.

Poziom konkursów matematycznych organizowanych przez Kuratorium w Krakowie ocenia się jako bardzo wysoki. Dość powiedzieć, że od kilku lat żadnemu z uczniów naszej szkoły nie udawało znaleźć w ścisłym finale. W tym roku jednak złą passę przełamał Karol Łanocha, który dzięki swym zdolnościom oraz pracowitości wywalczył sobie zaszczytne II miejsce w gronie największych mózgów matematycznych w naszym województwie. Jest on uczniem klasy 6a eksperymentalnej, a jego opiekun naukowy to dr Katarzyna Wadoń-Kasprzak. Karol najwyraźniej zaprzyjaźnił się z królową nauk, ponieważ nie był to jego jedyny sukces w dziedzinie matematyki w bieżącym roku szkolnym.

Ten ambitny szóstoklasista może się także poszczycić wynikiem bardzo dobrym w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” oraz tytułem laureata w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. Gratulujemy sukcesów i mamy nadzieję, że po zasłużonym wakacyjnym odpoczynku Karol ze świeżym zapasem sił gotów będzie znowu stawać w szranki z najlepszymi.


Katarzyna Wadoń-Kasprzak, Grażyna Małysa

 

Zielona Szkoła 2016

W dniach 3 - 12 czerwca uczniowie klas 6a, 6d i 5a pod opieką p. Beaty Merty, p. Katarzyny Wadoń-Kasprzak i p. Barbary Arkuszewskiej spędzili 10 dni na Zielonej Szkole w miejscowości Murzasichle.

Pierwszego dnia, po dotarciu na miejsce, wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę do Polany Starżyskiej i Wodospadu Siklawa. Niestety, zaczęło padać i musieliśmy wracać do ośrodka. Potem zjedliśmy obiad i poszliśmy na warsztaty. Pierwsza grupa, czyli uczniowie klas 6a i 5a, miała zajęcia pt.: „Dlaczego krew jest czerwona?”, a druga, czyli uczniowie z klasy 6d, warsztaty teatralne, na których zgłębiali tajnik sztuki aktorskiej.

Czytaj więcej: Zielona Szkoła 2016

Rajd na Groń Św. Jana Pawła II

19 maja 2016 roku odbył się Rajd na Groń św. Jana Pawła II zorganizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie i Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej.

Pierwsze dzieci dotarły już przed 10.00. Była to grupa uczniów klasy 6ae z opiekunami ze Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Nr 2 w Kętach pod opieką Katarzyny Wadoń-Kasprzak, p. Teresy Bargieł i p. Romana Wykrent. Celebrację mszy w Sanktuarium na Groniu Św. Jana Pawła II odprawił ks. Bartek Dziedzic + uczniowie 1 klasy gimnazjum z Zespołu Szkół Samorządowych w Targanicach. Uczniów witał nasz kolega Lolek, uczeń Akademii Rodzinnej.W rajdzie uczestniczyli:
1. Zespół Szkół Samorządowych z Targanic
2. SP w Kukowie
3. SP JP2 Harbutowice
4. SP Baczyn
5. ZS w Michałowicach
6. SP w Wadowicach
7. Gimnazjum w Myślenicach
8. ZS z Zakopanego
9. SP Myślenice
10. ZSG nr 2  z Kęt
11. SP z Andrychowa
12. ZS z Juszczyna
13. ZS z Makowa
14. ZSO z Kamienia

Żródło relacji http://www.idmjp2.pl/index.php/pl/1281-relacja-z-rajdu-na-gron-sw-jana-pawla-ii

Oto relacje uczestników rajdu - uczniów klasy VI a:

"Według mnie wycieczka była bardzo udana. Inna niż zwykle. Można było oderwać się na chwilę od rzeczywistości oraz trochę odpocząć. [...] Gdy już dotarliśmy na szczyt, posililiśmy sie kiełbaskami. Następnie poszliśmy na krótki spacer oraz uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Zakończyła się ona odśpiewaniem Barki, przy której trzymaliśmy się za ręce. Chętnie pojechalibyśmy tam jeszcze raz..." - stwierdza uczeń Makary Grad.

"Jan Paweł II był najcudowniejszym Polakiem, więc Msza na jego cześć niosła ze sobą magiczne przeżycia. Wyprawa była bardzo ciekawa." - opowiada uczennica Olga Kaczmarczyk.

Międzypokoleniowe spotkanie andrzejkowe w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Kętach

Dzieliło ich minimum  pół wieku, doświadczenie życiowe, sprawność fizyczna a  połączyła ciekawość świata,  młody umysł i andrzejkowe spotkanie. Przełamali stereotypy, pokazując, że nie metryka się liczy, a chęć działania  i spotykania z drugim człowiekiem. Okazuje się, że mimo dużej różnicy wieku jesteśmy bardzo podobni, obawiamy się tych samych rzeczy, boimy konfrontacji, pragniemy rozmowy, szczerości oraz lubimy się bawić.

27 listopada uczniowie klasy eksperymentalnej z ZSG nr 2 w Kętach pod opieką wychowawczyni  Pani Katarzyny Wadoń-Kasprzak byli gośćmi seniorów w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Kętach i współtworzyli fantastyczną międzypokoleniową zabawę andrzejkową.

Czytaj więcej: Międzypokoleniowe spotkanie andrzejkowe w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Kętach

Zielona szkoła - Międzyzdroje 2015

23 maja 2015 uczniowie klas Va , Vd oraz IVa wyjechali na zieloną szkołę do Międzyzdrojów zorganizowaną przez p. Beatę Mertę oraz p. Katarzynę Wadoń-Kasprzak. Opiekunką była również p. Barbara Arkuszewska. Dla klas piątych był to już kolejny taki wyjazd, gdyż w czerwcu 2014 roku odwiedzili już Kąty Rybackie, położone na terenie Mierzei Wiślanej. A oto garść wspomnień z tegorocznego pobytu.

Czytaj więcej: Zielona szkoła - Międzyzdroje 2015

Copyright 2011 Klasa eksperymentalna. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free