MEGAMISJA już wystartowała w naszej szkole!

MegaMisja to pierwszy w Polsce kompleksowy program edukacji cyfrowej skierowany do świetlic szkolnych. Jego celem jest przygotowanie dzieci w wieku 6-10 lat do bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych i wzbogacenie oferty zajęć świetlicowych.

Przebieg programu oparty jest na fabularyzowanej grze dla dzieci (grywalizacji), która przenosi uczestników do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód MegaMisji. Wykonując kolejne zadania, dzieci pomagają bohaterom historii sprawnie poruszać się wśród cyfrowych wynalazków i chronić je przed figlami Psotnika.

Poprzez taką grę edukacyjną dzieci wzmacniają swoje umiejętności cyfrowe i w kolejnych zadaniach uczą się, jakie treści można udostępniać w sieci, jak chronić swoją prywatność i unikać zagrożeń w Internecie, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. Na realizację jednych zajęć przeznaczona jest 1 godzina tygodniowo, a prowadzi je wychowawca świetlicy w oparciu o materiały z programu.

Za zrealizowanie zadań świetlica zdobywa punkty i wymienia je na nagrody: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry edukacyjne dla dzieci, które wzbogacają wyposażenie placówki.

W naszej szkole do programu MegaMisja zgłosiła się p. Jadwiga Adamczyk i to ona wraz ze swoją grupą będzie realizować program w świetlicy. Zobacz filmik, który przygotowany został do zgłoszenia naszej świetlicy do udziału w programie.

Postępy naszej świetlicy można śledzić na stronie: www.megamisja.pl wyszukując świetlicę:
Kęty – Zespół szkolno – Gimnazjalny nr 2 w Kętach

Jadwiga Adamczyk

Copyright 2011 MEGAMISJA już wystartowała w naszej szkole!. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach