Świąteczne warsztaty

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę to stary zwyczaj w Kościele, który obowiązuje od czasów średniowiecznych. Każdy produkt znajdujący się w koszyku ma swoje znaczenie i symbolizuje coś istotnego.  Święta Wielkanocne to czas, w którym pokarmy ogrywają ważną rolę. Dlatego ważne, aby w koszyku znalazły się wszystkie od lat święcone pyszności.

Ważne miejsce na wielkanocnym stole zajmuje baranek- symbol zmartwychwstałego Chrystusa. Dzieci z klas:I b, Ic oraz IIc przygotowały oryginalne baranki podczas warsztatów cukierniczych.

 

FIRMA PIEKARNICZA GAŁUSZKA z Żywca dostarczyła baranki, które każde dziecko ozdabiało wg własnego pomysłu. Wykorzystywano do dekorowania m. in.: płatki, wiórki, różnego rodzaju posypki.

W ten sposób powstały niepowtarzalne baranki, które dzieci zabrały do domu. Uczniowie przygotowali również małe urocze koszyczki-babeczki ozdabiane marcepanem, ale te tak kusiły, że w znacznej mierze zostały szybko skonsumowane.

Obejrzyj zdjęcia w galerii (kliknij w zdjęcie)

 

 W dniu 16 kwietnia 2014r. uczniowie z klasy Ic mieli nie lada frajdę. Pan Przemek z Fabryki Kreatywności przyniósł do klasy  kilka robotów z najnowszej generacji Lego Mindstorms.

Dzieci mogły  pooglądać i zabawić się skonstruowanymi robotami. Spotkanie z  ze sterowanymi konstrukcjami najbardziej podobały się chłopakom, którzy marzą o możliwości  składania różnych wariantów robotów. Będą takie warsztaty!

 

Spójrz na zdjęcia zamieszczone w galerii (kliknij w zdjęcie, aby znaleźć się w Galerii)

Copyright 2011 Świąteczne warsztaty. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free