Kolorowo, komórkowo

W ramach prowadzonej w naszej szkole innowacji uczniowie klasy 1 b gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji biologii, w czasie której wykonywali cztery podstawowe  modele komórek: zwierzęcej, roślinnej, bakteryjnej i grzybowej. Mając do dyspozycji różne kolory plasteliny, młodzi fascynacji nauk przyrodniczych przedstawiali budowę wybranej przez siebie jednostki strukturalnej  w ujęciu dwu- lub trójwymiarowym,  a następnie dokonywali jej opisu. Wystawę prac można oglądać na pierwszym piętrze  w ZSG nr 2 w Kętach. Uczestnicy zajęć wspominają swoje doświadczenie z zapałem:

Sprawiło nam to wielką przyjemność, a oprócz tego mogliśmy utrwalić sobie wiedzę. Każdy model został nagrodzony pozytywną oceną. Zwieńczeniem tej lekcji była wystawa poświęcona wyłącznie naszym pracom.

Taka forma przyswajania wiedzy najwyraźniej przypadła do gustu nie tylko klasie pierwszej, ale i innym uczniom, którzy z zainteresowaniem przyglądali się efektom tej biologiczno-plastycznej twórczości. Czyżby nauka ciągle jeszcze sprawiła komuś  przyjemność?

Grażyna Małysa

Patrycja Wykrent, kl. 1 b