Nie samą nauką człowiek żyje czyli jak przez przypadek wygrać pizzę XXL

W naszym gimnazjum od września  organizowane  są przez Samorząd Uczniowski  różnego rodzaju zabawy i konkursy , dające możliwość swoistego rodzaju  współzawodnictwa  miedzy klasami.   Wydawać by się mogło, że klasy eksperymentalnie  żyją tylko samą nauką….nic bardziej mylnego. My też umiemy się śmiać i bawić. Jedną z konkurencji dedykowaną dla całych klas było wykonanie dowolną techniką największej i najpiękniejszej bańki bożonarodzeniowej. Któregoś zatem popołudnia spotkaliśmy się z naszą wychowawczynią p. Edytą Jabłonką po lekcjach i wspólnymi siłami za pomocą kolorowego brystolu, białego papieru, kleju nożyczek  stworzyliśmy  nasze „dzieło sztuki” .  Nie był to może twór doskonały   ale  wspólna praca okazała się niezłą frajdą i chociażby dlatego warto było się za nią zabrać. Nie liczyliśmy na wiele, a już na pewno nie na wygraną…
Zanim ogłoszono wyniki konkursu minęło trochę czasu. Tym większym zaskoczeniem był fakt , że  zdobyliśmy pierwsze miejsce i całkiem nieoczekiwanie w ramach nagrody 4 BONY na pizzę XXL ufundowane przez Karczmę Rycerską w Kętach. Przy pierwszej nadarzającej się okazji wybraliśmy się na godzinie wychowawczej do restauracji.  Już tam na nas czekano z pięknie nakrytymi stołami i pachnącą właśnie co wyjętą z pieca  gorąca pizzę. Życie potrafi być piękne.


Dzisiaj gdy zbliża się kolejny konkurs tym razem na wielkanocną palmę z pewną nostalgią wspominamy tamte chwile. Tym razem konkurs jest indywidualny…ale nagrodą główną jest co???
No jasne , że wielka pizza!!!  Może tym razem wygrasz TY ?

                                                                       Edyta Jabłonka

Copyright 2011 Nie samą nauką człowiek żyje czyli jak przez przypadek wygrać pizzę XXL . Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free