ŁYŻWIARZE PIERWSZA KLASA

24 lutego uczniowie dwóch klas pierwszych (A i D) spędzili bardzo miło. Wraz  z wychowawczyniami  p. Moniką Kojder i p. Anna Wiśniowską, wyjechali na planowaną od dłuższego czasu wycieczkę do Rzyk. Celem wyjazdu, oprócz upragnionej jazdy na łyżwach,  była wyśmienita zabawa we wspólnym towarzystwie.

 

Wyjazd autobusem zaplanowaliśmy zgodnie z pierwszym dzwonkiem, czyli o 8.00.  Dojechaliśmy do Rzyk w radosnej atmosferze, obserwując przepiękny krajobraz. W nocy sypał śnieg i gdy byliśmy na miejscu mogliśmy zobaczyć zaśnieżone drzewa i prawdziwe piękno zimy. Około godziny 9.00, po dokładnej przymiarce łyżew, ruszyliśmy na świeżo przygotowaną taflę lodu. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Niektórzy pierwszy raz próbowali swoich sił w łyżwiarstwie, ale znaczna część miała spore doświadczenie. Pomagaliśmy więc sobie wzajemnie. Po wielu wywrotkach, zmęczeni, z rumianymi policzkami zakończyliśmy łyżwiarskie popisy. W karczmie czekała na nas już gorąca herbata. Po krótkim oczekiwaniu, zaserwowano nam pyszna kiełbaskę z ognia, którą zjedliśmy  z wielkim smakiem. Byliśmy już przecież bardzo głodni.

W czasie oczekiwania na jedzonko, świętowaliśmy coś jeszcze. Nasza koleżanka z IA, Malwina miała urodziny. Nie spodziewała się niespodzianki, którą przygotowaliśmy. Mini babeczka ze świeczką, odśpiewane „sto lat” i ogromna kartka z życzeniami od całej klasy była wielkim zaskoczeniem. Dużo uśmiechów, życzeń i radości uwieńczyło naszą wesołą wycieczkę. 

Copyright 2011 ŁYŻWIARZE PIERWSZA KLASA. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free