01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

ŁYŻWIARZE PIERWSZA KLASA

24 lutego uczniowie dwóch klas pierwszych (A i D) spędzili bardzo miło. Wraz  z wychowawczyniami  p. Moniką Kojder i p. Anna Wiśniowską, wyjechali na planowaną od dłuższego czasu wycieczkę do Rzyk. Celem wyjazdu, oprócz upragnionej jazdy na łyżwach,  była wyśmienita zabawa we wspólnym towarzystwie.

 

Wyjazd autobusem zaplanowaliśmy zgodnie z pierwszym dzwonkiem, czyli o 8.00.  Dojechaliśmy do Rzyk w radosnej atmosferze, obserwując przepiękny krajobraz. W nocy sypał śnieg i gdy byliśmy na miejscu mogliśmy zobaczyć zaśnieżone drzewa i prawdziwe piękno zimy. Około godziny 9.00, po dokładnej przymiarce łyżew, ruszyliśmy na świeżo przygotowaną taflę lodu. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Niektórzy pierwszy raz próbowali swoich sił w łyżwiarstwie, ale znaczna część miała spore doświadczenie. Pomagaliśmy więc sobie wzajemnie. Po wielu wywrotkach, zmęczeni, z rumianymi policzkami zakończyliśmy łyżwiarskie popisy. W karczmie czekała na nas już gorąca herbata. Po krótkim oczekiwaniu, zaserwowano nam pyszna kiełbaskę z ognia, którą zjedliśmy  z wielkim smakiem. Byliśmy już przecież bardzo głodni.

W czasie oczekiwania na jedzonko, świętowaliśmy coś jeszcze. Nasza koleżanka z IA, Malwina miała urodziny. Nie spodziewała się niespodzianki, którą przygotowaliśmy. Mini babeczka ze świeczką, odśpiewane „sto lat” i ogromna kartka z życzeniami od całej klasy była wielkim zaskoczeniem. Dużo uśmiechów, życzeń i radości uwieńczyło naszą wesołą wycieczkę. 

Copyright 2011 ŁYŻWIARZE PIERWSZA KLASA. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free