Rajd na Groń Św. Jana Pawła II

19 maja 2016 roku odbył się Rajd na Groń św. Jana Pawła II zorganizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie i Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej.

Pierwsze dzieci dotarły już przed 10.00. Była to grupa uczniów klasy 6ae z opiekunami ze Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Nr 2 w Kętach pod opieką Katarzyny Wadoń-Kasprzak, p. Teresy Bargieł i p. Romana Wykrent. Celebrację mszy w Sanktuarium na Groniu Św. Jana Pawła II odprawił ks. Bartek Dziedzic + uczniowie 1 klasy gimnazjum z Zespołu Szkół Samorządowych w Targanicach. Uczniów witał nasz kolega Lolek, uczeń Akademii Rodzinnej.W rajdzie uczestniczyli:
1. Zespół Szkół Samorządowych z Targanic
2. SP w Kukowie
3. SP JP2 Harbutowice
4. SP Baczyn
5. ZS w Michałowicach
6. SP w Wadowicach
7. Gimnazjum w Myślenicach
8. ZS z Zakopanego
9. SP Myślenice
10. ZSG nr 2  z Kęt
11. SP z Andrychowa
12. ZS z Juszczyna
13. ZS z Makowa
14. ZSO z Kamienia

Żródło relacji http://www.idmjp2.pl/index.php/pl/1281-relacja-z-rajdu-na-gron-sw-jana-pawla-ii

Oto relacje uczestników rajdu - uczniów klasy VI a:

"Według mnie wycieczka była bardzo udana. Inna niż zwykle. Można było oderwać się na chwilę od rzeczywistości oraz trochę odpocząć. [...] Gdy już dotarliśmy na szczyt, posililiśmy sie kiełbaskami. Następnie poszliśmy na krótki spacer oraz uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Zakończyła się ona odśpiewaniem Barki, przy której trzymaliśmy się za ręce. Chętnie pojechalibyśmy tam jeszcze raz..." - stwierdza uczeń Makary Grad.

"Jan Paweł II był najcudowniejszym Polakiem, więc Msza na jego cześć niosła ze sobą magiczne przeżycia. Wyprawa była bardzo ciekawa." - opowiada uczennica Olga Kaczmarczyk.