01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

W NAGRODĘ NA DĘBOWIEC

Już po konferencji klasyfikacyjnej więc możemy odetchnąć…  Po ciężkiej całorocznej pracy, we wtorek 20.06,  za osiągnięcia naukowe, dobroczynną działalność w Szkolnym Kole Caritas oraz bezinteresowną pracę społeczną, świetnie bawiliśmy się na Dębowcu w Bielsku Białej. Wycieczka nie odbyła by się, gdyby nie hojność naszej Rady Rodziców oraz tajemniczego sponsora. Dzięki nim, nie ponieśliśmy żadnych kosztów wyjazdu.

 

            Nasze wojaże rozpoczęliśmy już o godzinie 9.00 w parku linowym pod Dębowcem. Jest to park o podwyższonym standardzie bezpieczeństwo  gdzie skomplikowany system asekuracji nie pozwala na jednoczesne wypięcie się z dwóch karabinków. Przed wejściem na trasy wysokie każdy uczestnik został ubrany w atestowany sprzęt asekuracyjny oraz został przeszkolony jak się nim posługiwać. Już to było dla nas ciekawe i czasem sprawiało kłopot. Nad naszym bezpieczeństwem  czuwali jednak wykwalifikowani instruktorzy. Nasze zmagania były dość długie i stanowiły nie lada wyzwanie. Pierwsza rozpoczęła p. Kojder, która już miała doświadczenie i prowadziła całą grupę. Po zejściu ostatniego śmiałka, wyjechaliśmy kolejką linową na Dębowiec. Jest to  to szczyt (525m n.p.m.) u podnóża Masywu Szyndzielni. Tam spacerkiem dotarliśmy do toru saneczkowego, gdzie po krótkim instruktażu, znów mieliśmy świetną zabawę.

W drodze powrotnej minęliśmy Kaplicę Matki Bożej Fatimskiej oraz błogosławionych Dzieci Fatimskich, i udaliśmy się na krótki odpoczynek do schroniska. Następnie, już na zakończenie naszej wycieczki, w dół stoku zwiozła nas kolejka linowa, gdzie tym razem mogliśmy podziwiać malownicze widoki.

 Za cały wyjazd serdecznie dziękujemy darczyńcom oraz opiekunom, którzy zorganizowali wyprawą p. Monice Kojder i p. Annie Wiśniowskiej.

 

Uczniowie ZSG nr 2 Kęty

Copyright 2011 W NAGRODĘ NA DĘBOWIEC . Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free