01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

„Już pływam”

Aktywność fizyczna jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka w każdym okresie życia. Szczególnie ważna jest w dzieciństwie, gdyż warunkuje prawidłowy rozwój i zdrowie. W młodszym wieku szkolnym dziecko łatwo opanowuje podstawowe umiejętności ruchowe, a przy tym czerpie radość z osiągnięć i współzawodnictwa sportowego.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas I –III uczęszczali na lekcje pływania, które były możliwe dzięki Gminnemu Programowi  „Już pływam”. Głównym celem tych zajęć była poprawa ogólnego stanu zdrowia. Pływanie bowiem kształtuje mięśnie kręgosłupa, poprawia pracę układu oddechowego i krążenia, jest także dobrym sposobem na zahartowanie ciała, bo uodparnia na przeziębienia.

 

Gry i zabawy w wodzie pozwoliły dzieciom na pokonanie lęku przed wodą oraz w podstawowym zakresie opanować pływanie. Pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów pierwszoklasiści zaczynali przygodę z pływaniem, zaś uczniowie klas drugich i trzecich doskonalili umiejętności pływackie. Pływanie grupowe działało motywująco na uczestników, gdyż pojawiła się rywalizacja. Niektórzy mogą pochwalić się bardzo dobrymi wynikami. Wszyscy uczestnicy programu „Już pływam” otrzymali na   dyplomy.

Copyright 2011 „Już pływam”. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free