01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

Dzień Pustej Klasy

9 czerwca 2017r. obchodzony był Dzień Pustej Klasy -  międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu. Wzięło w nim udział siedem klas młodszych z naszej szkoły, po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę nauki na świecie.

 

Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Poszliśmy m.in. nad Sołę, do Parku Lipowego. Okazało się, że dzieci są niezwykle ciekawe otaczającego świata. Sama Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia. Czemu więc tak rzadko korzystamy z tego, co oferuje? 

Copyright 2011 Dzień Pustej Klasy . Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free