01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

Spotkanie z autorką

7 czerwca 2017 r. klasa III d wraz  z paniami: Alicją Gąsiorek i Małgorzatą Ćwiertnią udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej na spotkanie z pisarką Justyną Bednarek. Autorka powieści „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” i „Pięć sprytnych kun" opowiadała o  tym, jak pisać bestsellery dla najmłodszych, dlaczego ilustracje w książce są bardzo ważne i o dziecku w sobie. Jej książka o skarpetkach została Najlepszą Książką Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2015 r.,  ale też dostała Warszawską Nagrodę Literacką –  do spółki z Danielem de Latour ( ilustratorem ).

 

Spotkanie z Panią Justyną Bednarek zakończyło tworzenie skarpetkowych stworków. Poszaleliśmy i powstały niesamowite „pamiątki” z pięknego spotkania z Autorką , która tworzy świat, unieśmiertelnia ważne chwile i ludzi ( nawet pod postacią skarpetek ) . Zabawne historie o skarpetkach stały się dodatkowo inspiracją do napisania przez uczniów własnych, niezwykłych przygód zagubionych, pojedynczych skarpetek.

Copyright 2011 Spotkanie z autorką. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free