01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

Uczniowie ZSG nr 2 na Zielonej Szkole

W dniach 13 – 19 maja uczniowie klasy Va wraz z opiekunami wyjechali do Trójmiasta na Zieloną Szkołę. Wspólnie spędzone dni były okazją do lepszego poznania się, zdobywania nowych doświadczeń oraz nauki. Był to także czas wypoczynku i dobrej zabawy.

Te niezapomniane chwile opisały dwie uczestniczki wyjazdu – Anna Hess i Apolonia Kieda:

13 maja o godzinie 7.50 na peronie pojawił się nasz pociąg. Po zajęciu miejsc ruszyliśmy w naszą podróż. Sześć godzin później byliśmy już w Gdyni. W stanicy harcerskiej, gdzie mieliśmy zakwaterowanie, szybko poczuliśmy się jak u siebie w domu. Gdy rozpakowaliśmy bagaże, nadszedł czas na powitanie z morzem.

 

W niedzielę zwiedzaliśmy Muzeum Marynarki Wojennej oraz statki – Dar Pomorza i Błyskawicę. Byliśmy także w Oceanarium, które zrobiło na nas ogromne wrażenie.

Następnego dnia wybraliśmy się do Gdańska. Na początek odwiedziliśmy Narodowe Muzeum Morskie. Później wzięliśmy udział w warsztatach „Szklana pogoda”, podczas których każdy z nas miał okazję stworzenia własnej tęczy. Po zajęciach wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Gdańską Starówkę, po czym statkiem pirackim Czarna Perła popłynęliśmy na Westerplatte.

We wtorek rano poszliśmy do Centrum Nauki Eksperyment. Tutaj czekały na nas nowe atrakcje. Różnorodne doświadczenia i pokazy były okazją do świetnej zabawy.  W tym miejscu nie można było się nudzić. Po miło spędzonym czasie wybraliśmy się na plażę.

17 maja wyruszyliśmy do gdańskiego zoo, w którym obejrzeliśmy różne gatunki zwierząt. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na „małe co nieco” do Mc’Donalda.

Czwartek był dniem zwiedzania Malborka. Na Zamku Krzyżackim oglądaliśmy liczne komnaty i sale malborskiej warowni, zbrojownię oraz dwór. Pani przewodnik opowiedziała nam ciekawe historie związane z tym miejscem.

19 maja był ostatnim dniem pobytu na Zielonej Szkole. Pożegnaliśmy piękne morze i szybkim jak błyskawica pociągiem Pendolino wróciliśmy stęsknieni do naszych równie stęsknionych rodziców.

 

Ten wyjazd to wspaniała przygoda, której na pewno nie zapomnimy.

Copyright 2011 Uczniowie ZSG nr 2 na Zielonej Szkole. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free