Nasze wspólne dobro

28 kwietnia 2017 r. odbyła się akademia z okazji zbliżającego się święta Konstytucji 3 maja.

Uroczystość przygotowali: p. Zdzisław Szczupak, p. Jadwiga Majda, p. Jolanta Juras i p. Urszula Młocek, natomiast jako recytatorzy wystąpili przed widzami uczniowie z klasy II b (eksperymentalnej) gimnazjum.

Młodzi artyści przypomnieli najważniejsze fakty i postaci historyczne związane z uchwaleniem Konstytucji, ilustrując je odpowiednimi utworami poetyckimi i muzycznymi. W charakterze solistek wystąpiły na scenie niezwykle utalentowane piosenkarki z naszej szkoły: Martina Annoni z kl. III b (eksperymentalnej) gimnazjum, Patrycja Wykrent z kl. I b (innowacyjnej) gimnazjum i Zuzanna Jastrzębska z kl. IV b (ogólnej) szkoły podstawowej. Program został nagrodzony gromkimi brawami ze strony publiczności.

Wydarzenie to upamiętniało doniosłe fakty z historii Polski, kształtując postawy patriotyczne wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijając w nich poczucie odpowiedzialności za nasze wspólne dobro, któremu na imię Ojczyzna.

Grażyna Małysa