01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

Dziewczęta z ,,dwójki” Wicemistrzem Powiatu w Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej

6 marca w kęckiej hali OSiR odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej dziewcząt. Do zawodów przystąpiło 7 zespołów ze szkół powiatu oświęcimskiego : Gimnazjum nr 1 Brzeszcze, MG nr 2 Oświęcim, Gimnazjum Przeciszów, Gimnazjum Osiek, Gimnazjum Zator, Gimnazjum Chełmek i drużyna ZSG 2 Kęty reprezentująca Gminę Kęty.

Organizatorem rozgrywek jest Powiatowy Związek Sportowy oraz Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach. Uroczystego otwarcia dokonał kierownik rejonu Jerzy Salon.

 

Zawody rozegrano w 2 grupach systemem ,,każdy z każdym do 2 wygranych setów do 15 pkt. W dwóch grupach zdecydowanymi liderami okazały się zespoły specjalizujące się w tej dyscyplinie sportu: zespół z Oświęcimia, gdzie przy szkole funkcjonuje S.O.S. i dziewczęta trenują w UKS ,,Setbol”  oraz drużyna z Kęt, której uczennice trenują w klasach sportowych oraz w UMKS ,,Kęczanin”. Oba zespoły spotkały się w niezwykle emocjonującym finale, który stał na bardzo dobrym poziomie, a o zwycięstwie zadecydował tie-break. Pierwszy set okazał się zwycięski dla ,,dwójki” z Kęt (25:20). Drugi set, mimo iż Kęczanki od początku wypracowały sobie przewagę,  zakończył się zwycięstwem Oświęcimianek, które zdeterminowane w samej końcówce seta zdołały wyrównać, a następnie mimo piłki meczowej dla Kęt, cudownym sposobem zakończyć go zwycięstwem. Trzeci set to punkt za punkt i niezwykle nerwowa końcówka, w której raz po raz oba zespoły miały piłki meczowe. Niestety szczęście uśmiechnęło się do zespołu gości i to on uzyskał awans do etapu rejonowego. Jak się okazało zespół MG 2 Oświęcim wygrał półfinał wojewódzki i awansował do zawodów wojewódzkich. III miejsce w turnieju wywalczył team z Chełmka, a na IV m uplasował się zespół z Brzeszcz.  Również w tym meczu dopiero tie-break rozstrzygnął, która drużyna znajdzie się na podium.

Skład drużyny ZSG 2 Kęty: Moskal Kamila (kapitan), Jóźwin Karina, Kos Martyna, Kubińska Kinga, Kasperek Malwina, Kula Aleksandra, Łozińska Wiktoria, Smolarek Nina, Sikora Aleksandra, Drabińska Anna, Gurbiel Nikola, Skrzypek Wiktoria.

Copyright 2011 Dziewczęta z ,,dwójki” Wicemistrzem Powiatu w Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej . Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free