01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

TAK! POMAGAM ZE SZKOLNYM KOŁEM CARITAS

W dniach 11 i 12 grudnia Szkolne Koło Caritas przy ZSG nr 2 w Kętach prowadziło znaną już mieszkańcom Kęt zbiórkę żywności. Po długich i żmudnych przygotowaniach,  wspaniała młodzież SKC pod opieką nauczycieli z „dwójki” zachęcała do wsparcia i zbierała produkty o długim terminie ważności w sklepie Biedronka przy ulicy Sobieskiego 21 w Kętach. W sympatycznej atmosferze, z uśmiechem na ustach i słowami zachęty udało się nam uzbierać ponad 450 kg żywności, a że była to nasza pierwsza akcja, uważamy to za niebywały sukces. Oczywiście na samym zebraniu i policzeniu towar się nie skończyło. Trzeba było zrobić paczki, a te okazały się pokaźnych rozmiarów. Następnie z pomocą pani dyrektor i pedagogów szkolnych trzeba było zdecydować do kogo paczki mogą trafić.

Podczas rozwożenia i obdarowywania czuliśmy wielką radość, bo nie branie a  dawanie daje jej najwięcej, w czym wszyscy się utwierdziliśmy. Wiemy, że nie zawsze da się wszystkim pomóc, ale mamy nadzieję, że nasze starania choć części osobom przyniosły troszkę ulgi w tym trudnym a jednocześnie radosnym okresie przedświątecznym. Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom i liczymy, że w przyszłym roku również nas nie zawiodą i ponownie zasilą nasze kosze potrzebnymi produktami.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy pomagali, bez zaangażowania młodych ludzi, ich chęci niesienia pomocy potrzebującym oraz kadrze nauczycielskiej, która wsparła naszą akcję nie udało by się nam zebrać żywności a tym samym ofiarować jej osobom w potrzebie.

Copyright 2011 TAK! POMAGAM ZE SZKOLNYM KOŁEM CARITAS. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free