01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

Konkurs „Artystą być...2016” w Dwójce

5 października 2016 roku był to dzień dedykowany wszystkim młodym artystom z naszej szkoły – wystąpili oni w pierwszym etapie gminnego konkursu „Artystą być...2016”. Nad organizacją występów czuwała w tym roku p. Jadwiga Majda, która pełniła rolę koordynatorki. Eliminacje odbywały się w trzech kategoriach: plastyczno-literackiej, wokalno-instrumentalnej i taneczno-teatralnej. Wybierano laureatów w trzech grupach wiekowych: klas I- III szkoły podstawowej, klas IV – VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Każdy uczestnik mógł zaprezentować jeden utwór lub zgłosić do oceny maksymalnie trzy prace plastyczne. Członkowie komisji konkursowej reprezentowali różne specjalności: p. Sylwia Brzozowicz – plastyka, p. Donata Wójcik – Bąbska – pedagogika oraz p. Piotr Wojtyczek – muzyka.

 

Z uwagi na dosyć wysoki poziom konkursu oraz chęć docenienia kreatywności uczestników konkursu, jury miało twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie jednak wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii plastyczno-literackiej laureatami zostali: Julia Jęśko z klasy II d,

Lidia Czarnik z klasy IV a oraz Łukasz Puchała z klasy I b gimnazjum. Wyróżnienie specjalne za rękodzieło przyznano Natalii Kwiotek z klasy II b gimnazjum.

W kategorii wokalno-instrumentalnej laury za występy wokalne przypadły Amelii Wierońskiej z klasy V d i Martinie Annoni z klasy III b gimnazjum. Wyróżnieniem specjalnym uhonorowano Patrycję Wykrent z klasy I b gimnazjum.

Laureatami kategorii taneczno-teatralnej zostali: Fabiana Annoni z klasy III d, która zachwyciła oceniających swym tańcem, Oliwia Naglik z klasy V a, prezentująca małą formę teatralną, i Nina Smolarek z klasa II d, mistrzyni recytacji.

Zwycięzcy zostali zaproszeni na Finałową Galę do Domu Kultury w Kętach, która jest zaplanowana na 23 listopada 2016. Podczas tego spotkania zostaną wręczone nagrody.

Konkurs „Artystą być” to okazja do zaprezentowania własnych zainteresowań, pasji i umiejętności. Wielu młodych twórców zgłasza się do udziału w nim, wielu z zapartym tchem czeka na kolejne edycje. Niestety, nie wszyscy mogą zostać nagrodzeni... Pozostaje jednak satysfakcja z występów, z umiejętności opanowania tremy i posiadania na co dzień czegoś, co robi się tylko dla siebie i co przynosi radość. W świecie, w którym wszyscy żyjemy ogromnym pędzie, a najlepiej znana rozrywka to gry komputerowe, artystycznych zainteresowań należy pogratulować - niezależnie od tego, czy przynoszą laury, czy też nie.

Drodzy Artyści, niech Wasza droga do sukcesów będzie jasna i prosta, a obcowanie ze sztuką nigdy nie przestanie być źródłem satysfakcji. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy pasji, odwagi i wytrwałości. Tym, którzy znaleźli się poza podium, przypominamy, że za rok znowu

będą mieli swoją szansę, by zabłysnąć na szkolnej i gminnej scenie.

Jadwiga Majda

Grażyna Małysa

Copyright 2011 Konkurs „Artystą być...2016” w Dwójce. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free