01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

ŚWIĘTO SZKOŁY

           Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach, mimo iż w tym roku nie mogli uczestniczyć w dotychczasowej formie obchodów upamiętniających bitwę pod Monte Cassino, pamiętali o bohaterskim zwycięstwie żołnierzy gen. Andersa. Zobligowani imieniem szkoły i szczególnymi pamiątkami zgromadzonymi w Izbie Pamięci nauczyciele w formie zdalnego nauczania uczcili 76 rocznicę bitwy.

Imię Bohaterów Monte Cassino nosi również Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach, która od lat szczególnie mocno dba o patriotyczne wychowanie młodzieży organizując m.in. uroczystości upamiętniające bitwę. 20 maja 2020 roku w celu uczczenia Święta Szkoły, wykorzystując możliwości zdalnego nauczania, klasa III c spotkała się na lekcji omawiającej wydarzenia
z tego okresu. Opierając się na materiałach z Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki, dzieci obejrzały film animowany, w którym niedźwiedź Wojtek opowiada o losach Polaków wywiezionych do Związku Sowieckiego podczas II wojny światowej. W ramach lekcji wspólnie uzupełnialiśmy krzyżówkę. Dzieci, aktywnie uczestnicząc, odpowiadały na pytania, zastanawiały się co mogli czuć ludzie, mieszkający w tamtych niezwykle trudnych czasach, żołnierze oddający swoje życie w imię obrony wolności, a nawet sam miś Wojtek, który dzielnie walczył pod flagą Polski. Lekcja zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu „Czerwone maki na Monte Cassino”. W ramach zadania domowego, każdy miał przygotować pracę z omawianego tematu. Powstały ciekawe publikacje, które prezentujemy w galerii poniżej.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy również do obejrzenia filmu, który można znaleźć pod adresem:

https://ipn.gov.pl/pl/historia-z-ipn/94719,Film-animowany-o-misiu-Wojtku.html

Alicja Gąsiorek
Natalia Paw

 

Copyright 2011 ŚWIĘTO SZKOŁY. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free