01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 31 maja -7 czerwca 2020 r. w całej Polsce odbywać się będzie Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska. Tegorocznym tematem przewodnim są zwierzęta.

Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczny Tydzień Czytania odbędzie się po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej, a materiały związane z nim zostaną udostępnione na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl oraz w mediach społecznościowych Fundacji.

Biblioteka szkolna zachęca wszystkich rodziców do przyłączenia się do kampanii.  Pamiętajmy, że czytanie to kapitał na całe życie – bezcenna inwestycja. Czytanie dziecku to nie tylko ciąg literek opowiadających jakąś historię. To również cała masa towarzyszących tej czynności emocji i wrażeń kształtujących holistycznie osobowość młodego człowieka: w sferze emocjonalnej, intelektualnej czy społecznej.

Magdalena Adamus

Biblioteka

 

Copyright 2011 Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free