JAK WSPIERAĆ DZIECKO W CZASIE EPIDEMII

Epidemia koronawirusa wywołuje w nas uczucia takie jak lęk, stres i niepewność. Zwłaszcza dzieci silnie je odczuwają. Chociaż każde dziecko inaczej radzi sobie z takimi emocjami, to w obliczu zamkniętej szkoły, odwołanych zajęć i izolacji od przyjaciół, potrzebują wsparcia i miłości najbliższych.

6  WSKAZÓWEK JAK WSPIERAĆ DZIECKO W TYM CZASIE:

1. Bądź spokojny

2. Trzymaj się rutyny /planu dnia/

3. Pozwól dziecku odczuwać emocje

4. Sprawdź, jakie informacje o koronawirusie docierają do Twoich dzieci

5. Stwórz okazje do wspólnego spędzania czasu

6. Kontroluj swoje zachowanie

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.unicef.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/6-sposobow-dla-rodzicow-jak-wspierac-dzieci-podczas-epidemii-koronawirusa

W związku z zaistniałą sytuacją  przypominamy, że pedagodzy szkolni pozostają również do Państwa dyspozycji.  Zachęcam do kontaktów z nimi przez  mobiDziennik.

Copyright 2011 JAK WSPIERAĆ DZIECKO W CZASIE EPIDEMII. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach