Awans ,,dwójki” do rejonu w rozgrywkach SZS w piłce siatkowej chłopców

5 marca w kęckiej hali OSiR odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej chłopców. Do zawodów przystąpiło 7 zespołów ze szkół powiatu oświęcimskiego : ZSP 4 Brzeszcze, SP 8 Oświęcim, SP Piotrowice, SP 2 Osiek,  ZSO Zator, SP Brzezinka i drużyna SP 2 Kęty reprezentująca Gminę Kęty.

Organizatorem rozgrywek jest Powiatowy Związek Sportowy oraz SP nr 2 w Kętach. Uroczystego otwarcia dokonał kierownik rejonu Jerzy Salon. Sędziami w zawodach byli Arkadiusz Raj i Mateusz Błasiak.

Zawody rozegrano w 2 grupach systemem ,,każdy z każdym do 2 wygranych setów do 15 pkt.

W grupie A znalazły się Brzezinka, Oświęcim, Zator i Kęty, a w grupie B rywalizowały drużyny z Osieka, Piotrowic i Brzeszcz. Po rozgrywkach eliminacyjnych do finału awansowały zespoły z Kęt i Piotrowic, gdzie lepszy okazał się gospodarz, zwyciężając 2:1. W grze o III m drużyna z Oświęcimia pokonała 2:0 zespół z Brzeszcz.

SKŁAD ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNY SP 2 Kęty: Piotr Wykrent, Bartosz Kuźma, Michał Drozdowski, Kamil Jasiński, Wojciech Gardyński, Kacper Mizera, Dawid Braun.

Drużyna z Kęt za zajęcie I miejsca otrzymała pamiątkową statuetkę i awans do kolejnego etapu rozgrywek.

Copyright 2011 Awans ,,dwójki” do rejonu w rozgrywkach SZS w piłce siatkowej chłopców. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach