Wyjście do księgarni

25 lutego 2020 r., we wtorek, uczniowie klasy II b wzięli udział w warsztatach organizowanych przez księgarnię TUCZYTAM w Kętach. Tematem spotkania była prezentacja książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) oraz jej kontynuacji Nowe przygody dziesięciu skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite). Organizatorka spotkania przeczytała fragment książki i przybliżyła sylwetkę autorki - Justyny Bednarek oraz ilustratora – Daniela de Latour. Następnie dzieci aktywnie brały udział w przygotowanych konkurencjach: rzut skarpetką do „pralki”, dopasowanie „niedoparek” w pary czy wyszukiwanie ukrytych skarpetek w zakamarkach księgarni. To tylko wybrane atrakcje w  jakich uczestniczyły dzieci.
            Każdy zgodnie stwierdził, że tak zaprezentowana lektura każdego zachęci do jej przeczytania!