01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

CZWARTOKLASIŚCI NA PIERWSZYM TURNIEJU AKADEMII MINISIATKÓWKI

W dniach 8 i 15 stycznia w sali gimnastycznej SP 2 w Kętach odbyły się turnieje mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Tym razem w zawodach wzięli udział najmłodsi adepci siatkarskiej sztuki z rocznika 2009 z Nowej Wsi, Porąbki, Witkowic, SP 1, 2 i 3 Kęty. Organizatorem imprezy dla czwartoklasistów był Siatkarski Ośrodek Szkolny.

Była to pierwsza z planowanych trzech rund, w której uczestnicy zagrali w grach singlowych. Kolejne dwie rundy to gry w dwójkach. Startujące szkoły rywalizują zdobywając punkty za udział swoich uczniów w poszczególnych turniejach dla klas IV oraz V-VI dziewcząt i chłopców.

W kategorii dziewcząt wystartowało łącznie 35 dziewcząt z sześciu szkół. W grupie dziewcząt mecze w pierwszej fazie rozegrano w 7 grupach systemem ,,każdy z każdym”,  a następnie pierwsze dwa miejsca z grup zagrały systemem pucharowym. W grupie dziewcząt I m zajęła Aleksandra Ilczak, reprezentująca UMKS ,,Kęczanin”, na II miejscu uplasowała się Natalia Kukuła z SP 3 Kęty, a III miejsce wywalczyła Lena Zolich z SP 1 Kęty.

 

Do rozgrywek chłopców zgłosiło się 21 uczestników. Najpierw chłopcy zagrali w pięciu grupach ,,każdy z każdym’. Rywalizacja była tak równa i zacięta, że o miejscu w grupie często decydowały małe punkty. W rundzie finałowej tak jak u dziewcząt najlepsze dwa miejsca z każdej grupy zagrały pucharowo. W kategorii chłopców najlepszy okazał się  Arkadiusz Tomasik z SP 2 Kęty, który w finale pokonał Daniela Kowalskiego z Nowej Wsi. III m zajął ostatecznie Karol Marek z SP 2 Kęty, który po wyrównanym pojedynku zwyciężył z Patrykiem Marszałkiem z Nowej Wsi.

 Atmosfera rywalizacji była bardzo emocjonująca, ale w duchu sportowej rywalizacji. Dzieci za miejsca I-IV w grupie dziewcząt i chłopców otrzymały pamiątkowe medale. Organizatorzy turnieju są bardzo zadowoleni z bardzo dobrej frekwencji oraz poziomu startujących zawodników. Duża grupa dzieci trenuje już regularnie w klubach. Kolejny turniej rozgrywany w formie gier podwójnych dla tej grupy wiekowej odbędzie się w lutym. Zapraszamy chętnych do włączenia się do naszej rywalizacji.

Copyright 2011 CZWARTOKLASIŚCI NA PIERWSZYM TURNIEJU AKADEMII MINISIATKÓWKI. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free