01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Nie było miejsca dla Ciebie
w Betlejem w żadnej gospodzie
i narodziłeś się Jezu,
w stajni, w ubóstwie i chłodzie.

Słowami tej kolędy rozpoczęła się w naszej szkole akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość odbyła się 20 grudnia 2019r. Swoją obecnością zaszczycili nas goście - emerytowani pracownicy szkoły.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wejść w świat wewnętrznych przeżyć żebraka, modelek, by w ten sposób odkryć sens Bożego Narodzenia. Obok szopki bożonarodzeniowej na scenie można było zobaczyć panoramę wielkiego miasta i ławeczkę, a nie niej samotnego człowieka.

Uczniowie klas 5c i 5d pod opieką p. Agnieszki Martyniak i p. Bożeny Gancarczyk z dużym zaangażowaniem i przejęciem odtwarzali swoje role. Przekazali zebranym, że w dzisiejszym zabieganym świecie trzeba pozbyć się egoizmu i na nowo odnaleźć miłość.

Dopełnieniem całości była ciekawa dekoracja, o którą zadbały p. Barbara Bakalarska, p. Anna Bartosz, p. Magdalena Bożek.

Przedstawienie wzbogacone zostało kolędami, wykonanymi przez chór szkolny. Wzruszeń dostarczyły solistki Renata Anetska i Zuzanna Jastrzębska. Podczas przedstawienia wspaniale zaprezentowały się również nasze szkolne, muzyczne talenty : Julia Hrapkowicz - gra na skrzypcach, Wiktoria Mielec - flet poprzeczny. Nad wykonaniem wszystkich utworów muzycznych czuwała p. Jadwiga Majda.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała p. Dyrektor Maria Koperska, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Copyright 2011 Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free