01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KĘTACH

W dniu 5 grudnia 2019r. w hali OSiR w Kętach odbyło się szkolenie metodyczne dla nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych. W szkoleniu wzięli udział nauczyciele aż  z 15 okolicznych szkół (SP 1, 2 i 3 Kęty, Witkowice, Hecznarowice, Porąbka, Osiek, Wilamowice, Kobiernice, Czaniec, Brzeszcze, Jawiszowice, Bielany, Bulowice, Kozy). Szkolenie przeprowadzili trenerzy  siatkarskiego ośrodka szkolnego z Kęt – Zofia Dudek , Andrzej Dudek i Jacek Drozdowski. W pokazowych zajęciach wzięli udział uczniowie V i VI klasy Szkoły Podstawowej nr 2 Kęty objęci projektem SOS w ramach akademii oraz trenujący na co dzień w UMKS ,,Kęczanin”.

 

Tematem szkolenia było ,, Szkolenie z zakresu techniki piłki siatkowej i motoryki  w kategorii dzieci”.

Szkolenie poprowadzone było w 3 częściach :

-rozgrzewka dynamiczna z elementami technicznymi z użyciem piłek;

-kształtowanie motoryki w obwodzie stacyjnym;

-nauka prowadzenia ręki i dojścia do ataku

           Szkolenie otworzył koordynator szkolny SP 2 Andrzej Dudek wprowadzając uczestników w tematykę poszczególnych części szkolenia. W trakcie tej prelekcji grupa zawodników zaprezentowała krótką rozgrzewkę, w której wprowadzono specjalistyczne ćwiczenia stosowane w piłce siatkowej. W kolejnej części kolejny prowadzący zastosował kształtowanie podstawowych cech motorycznych metodą obwodowo-stacyjną z użyciem sprzętu, którym dysponuje każda szkoła. W ostatniej części zaprezentowano naukę ataku poprzez ćwiczenia analityczne i syntetyczne z użyciem piłek tenisowych i siatkowych. W szkoleniu celowo nie wykorzystano profesjonalnego sprzętu, którym dysponuje szkoła będąca w projekcie SOS (trenażery), gdyż większość współpracujących szkół nie posiada takiego sprzętu i jest on wykorzystywany głównie w starszych klasach szkoły podstawowej.  Celem prezentacji było pokazanie jak w atrakcyjny dla uczniów sposób i bez użycia skomplikowanego sprzętu i przyborów nauczyć podstaw siatkówki w najmłodszych klasach szkoły podstawowej.
         
            Szkolenie przeprowadzone przez nauczycieli, którzy sami uczestniczą w konferencjach metodycznych dla trenerów z projektu SOS  i wykorzystują zdobytą wiedzę w codziennej pracy w klasach sportowych o profilu piłka siatkowa oraz w zajęciach indywidualnych  i klubowych wzbogaciło warsztat nauczyciela jego uczestników.  Po zakończeniu konferencji otrzymali oni zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu przeprowadzonym przez S.O.S.w Kętach w ramach ,,Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży”.

 

Copyright 2011 SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KĘTACH . Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free