01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

"Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”

Dzieci z klasy IIIc w roku szkolnym 2019/20 biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Projekt trwa od 1 października 2019 r. do 30 kwietnia 2020 r. i składa się z trzech modułów. Ma na celu m.in. rozwijanie aktywności czytelniczej oraz doskonalenie czytania ze zrozumieniem. Zakończyliśmy realizację zadań z I modułu Fikuśne lekturki spod chmurki. Uczniowie mają założone tzw. Lekturniki, w których rysują i opisują bohaterów książek i najciekawsze przygody. Do realizacji I modułu wybraliśmy lekturę Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie zaprojektowali i wykonali zakładki do książek, nawiązujące do przeczytanej lektury. Podarowali je tym osobom, które lubią. Na dużych arkuszach dziewczynki wykonały portret Lissy, a chłopcy Lassego. Wykorzystano technikę: kolaż. Wychowawczyni i pani Natalia Paw czytały na zajęciach wybrane fragmenty lektury, a uczniowie samodzielnie w domu przeczytali całą pozycję. Dzieci zilustrowały i streściły najciekawszą ich zdaniem przygodę.

                                                                                                     Alicja Gąsiorek

Copyright 2011 "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free